ישראלים שמבקרים באתרי פורנו נסחטים בידי האקרים

חברת אבטחה ברשת האינטנט מדווחת על תופעה מתרחבת של סחיטת גברים על רקע ביקוריהם התכופים באתרי סקס שונים.

 

עד כה נודע על עשרות מיקרים שבהם זכו גברים לקבל מייל בנוסח מאיים הכולל דרישה לתשלום כופר אחר יוכפשו בהיקף רחב ופומבי. במייל נאמר: התרשמתי מאוד מאתרי התוכן האינטימיים שבהם אתה מבקר מדי פעם”. בהמשך העבריינים דורשים תשלום בביטקוין ומאיימים כי אם הקורבנות לא ישלמו הם ישלחו לרשימת אנשי הקשר שלהם במייל וברשתות החברתיות הקלטה של התוכן הפורנוגרפי בו צפו.

.

המידע מגיע מחברת אבטחת המידע ESET בישראל שזיהתה קמפיין הונאה במהלך אמצע חודש אוקטובר (16-18.10). הקורבנות הישראלים קיבלו מייל הטוען כי הושתל וירוס טרויאני במחשבם והתוקפים תיעדו את התוכן הפורנוגרפי בו הם צפו. בהמשך המכתב מאיימים על הקורבן בפרסום התוכן המיני בו צפה במחשב בתפוצה לכל אנשי הקשר שלו במייל וברשתות החברתיות במידה ולא יעביר סכום כסף בביטקוין לארנק הדיגיטלי של התוקפים.

.

התופעה אינה חדשה וההנחה היא שלסחטנים אין חומר אמיתי על הנמנענים. זו הונאה בשיטת מצליח בתקווה שהנמען ייבהל וישלם. “במהלך החודשים האחרונים התקבלו אצלנו עשרות פניות מלקוחות ושותפים שלנו שקיבלו מכתב כופר במייל ובו דרישה לתשלום בביטקוין תמורת אי פרסום מידע מפליל על הקורבן” אומר אמיר כרמי מנהל טכנולוגיות בחברת אבטחת המידע ESETבישראל.

.

“בקמפיין האחרון שזיהינו, תרגמו בפעם הראשונה את הודעת האיום לעברית, כאשר הקמפיין ארך 3 ימים במהלכם ראינו שחלק מהקורבנות אכן העבירו סכום של מאות דולרים.

 

עניין מרכזי