האם ישונה החוק האוסר משחקי פוקר בישראל?

משחק הפוקר נחשב ממכר ומסוכן למשתתפיו, בעיקר אם אינם העפרונות המחודדים בקלמר. זהו משחק הימורים לכל דבר הבנוי על העיקרון של ההונאה והרמאות. המנצח הוא זה היודע להסתיר את רגשותיו ולעבוד על המתמודד מולו על הקופה הכספית שנערמת על השולחן.

 

אז נכון שקיימים טורנירים, וישנם שחקנים מקצוענים וטורנירים בינלאומיים ואפילו התאחדות העוסקת בתחום אבל הבעיה העיקרית היא אנשים מן היישוב שנקלעים למצבים חמורים בתחום האישי, הפיננסי והמשפחתי כתוצאה ממשחקי פוקר מול מומחים המצליחים להתחזות כחובבנים וגוררים את המשחק התמים להמר על הרבה כסף.

 

חברת הכנסת השכל מהליכוד מעלה את הצעת החוק להוציא את הפוקר מרשימת המשחקים האסורים בישראל. ההצעה תגיע בקרוב לעיון ועדת השרים לחקיקה. נימוקי השכל: “פוקר הוא ממש ספורט, עם טורנירים בינלאומיים שמשודרים בערוצי הספורט. גם לנו בישראל יש אלופי פוקר שהביאו הרבה כבוד וגאווה למדינה, אני מבינה שיש איזושהי סטיגמה מסוימת, עם זאת אנחנו רואים את השינוי. בחו”ל התפיסה השתנתה והגיע הזמן שגם פה בארץ. תהיה לנו אפשרות להשיג רוב כדי להעביר את החוק, אני אדחוף לכך. החוק יובא גם לעיון הציבור ונשמע את כל העמדות”.

 

ח”כ השכל מודעת לחשש מפני ההתמכרות והנזק הנורא שגורם משחק כזה למי שאינם עוסקים בתחום באופן מקצועני. לדבריה, “זה אכן החשש העיקרי. אני בטוחה שיש חששות, חשוב שנשמע אותם, נהיה קשובים ונעשה הכול כדי להגיע להבנות משותפות. אנחנו לא רוצים שאנשים יפסידו את הכסף שלהם. זו אחת הסיבות שאנחנו נדרוש רישום של כל שחקן ושחקן בהתאחדות. במקרה של התמכרויות או הפסדים מרובים, ניתן יהיה לדווח להתאחדות ורישיון המשחק של אותו שחקן עלול להישלל. אנחנו עובדים כעת כדי למצוא את הנוסחה הנכונה לכך”.

 

עניין מרכזי