תבוסת טראמפ תמנע את המשך השתוללותו ופותחת אפשרות להדחתו

העם האמריקני נקם בדונאלד טראמפ בכך שהשיב את השליטה בבית הנבחרים לידי הדמוקרטים ובכך בחר באיזון ובאפשרות בקרה אמיתית על הנשיא וגחמותיו היומיומיות המוזרות לעיתים קרובות והמזיקות לעם ולאינטרס הלאומי האמריקני האמיתי.

 

לראשונה זה 8 שנים זכו הדמוקרטים לרוב בבית הנבחרים. הנשיא טראמפ הודה בתבוסה כשציין ״הדמוקרטים ניצחו״, זאת למרות יציאתו למסע הופעות חסר תקדים בהיקפו בניסיון לבלום את התוצאות הרעות מבחינתו האישית.

 

היו”ר המיועדת של בית הנבחרים, ננסי פלוסי, אמרה בנאום הניצחון שלה לשותפיה ולראשי מפלגתה: “הבאתם יום חדש לארצות הברית. הרוב הדמוקרטי יעבוד למען האזרחים האמריקנים. מסתבר שהאמריקנים מאסו בפילוג, ורוצים שנעבוד יחדיו כדי לשפר את חייהם”.

 

זה היה ניצחון צפוי אמנם על פי הסקרים אבל נוכח מה שהתרחש בבחירות לנשיאות אי אפשר היה לדעת עד לספירת הקולות. בסופו של דבר וחרף ההתערבות הגסה והבלתי חוקית מפנים ומבחוץ העם קבע: די להפקרות נוסח טראמפ.

 

התוצאות מטילות צל כבד על סיכויי הנשיא לשרוד במאבק על כהונה נוספת ובנוסף יצטרך מעתה להתחשב בדמוקרטים לפני שינסה להעביר בחטף חוקים מזיקים. הדמוקרטים ניצחו בעיקר משום שהעם התנגד לביטול חוקי הבריאות שהנהיג אובמה וחוקים חברתיים נוספים.

 

נכנסו גם מנצחים ייחודיים כמו מוסלמית שסבורה שממשלת הימין בישראל מנסה להנהיג כאן משטר אפרטהייד מפלה כלפי מוסלמים וגם נציג הומו מוצהר.

 

עתה לא יוכל עוד טראמפ להימלט מהעמדה לדין ומהדחה אם יצטבר נגדו מספיק ראיות לכאורה בחקירות השונות המתנהלות נגדו. הסנאט שמרו הרפובליקנים על הרוב שלהם.

 

עניין מרכזי