נתניהו בפאניקה בפרשת הצוללות המוגדרת כבר ״בגידה״

נתניהו בפאניקה. לראשונה מתחילת הקריירה הפוליטית המטאורית שלו הוא מסרב לענות לשאלות עיתונאים במסיבת כתבים שהוא עצמו כינס. הפעם בפריז. בהמשך כשהשאלות בפרשת הצוללות הפכו לקשות הוא אף איים לנהוג כמו טראמפ בנוגע לרשת CNN כלומר, החרמת וגירוש עיתונאים וכלי תקשורת המציגים שאלות לגיטימיות אך כאלה שאין לו תשובה הגיונית לספק.

 

נתניהו בבעייה מעמיקה והולכת. נסיונות ההתחמקות של נתניהו וההתרחקות מפרשת הצוללות אינם עולים יפה. מספר הדורשים הקמת ועדת חקירה וכן חידוש החקירה המשטרתית רק מתגבר מאז פירסום ההמלצות להעמיד לדין רק את סביבת נתניהו ולא את הבוס הגדול.

 

היום אמר השר לשעבר, אבי גבאי העומד בראש המחנה הציוני:

“פרשת הצוללות היא פרשת השחיתות החמורה ביותר בתולדות המדינה. האנשים הקרובים ביותר לראש הממשלה מואשמים בשוחד חמור שהוא בגידה בחיילי צה”ל”.

.

לדבריו, “זה לא רק סיפור פלילי, זה סיפור ביטחוני. לכן חייבת לקום מיד ועדת חקירה ממלכתית שתבדוק את כל הפרטים והמעורבים – והאם ראש הממשלה ידע או התעלם מהשוחד שנרקם מתחת לאפו”.

.

קודם לכן לא היסס הדוקטור עוזי ארד מי ששימש היועץ לביטחון לאומי של נתניהו לומר ברדיו כי ההתנהלות של ראש הממשלה נתניהו גובלת בבגידה במדינה. “השאלה אם נתניהו ידע או לא ידע, לא נחקרה בצורה נמרצת. מכיוון שבדקה הראשונה היועץ המשפטי לממשלה הודיע כי נתניהו אינו חשוד. הוא הוצא מן המשוואה בדקה הראשונה. העובדה ששני שרי בטחון ששירתו תחת נתניהו, אהוד ברק ומשה יעלון, אמרו שראש הממשלה חייב להתפטר, מחייבת להתייחס לנושא באופן מחמיר. “אני נסמך עליהם ומצטרף לכך עם השיפוט האישי שלי, והם אמרו שיש פה דבר בגידה.

.

״המילה בגידה מכוונת לכך שהמשטרה לא כיוונה אל הנושא של מי נתן את ההוראה לגרמנים לספק למצרים כלי שיט יותר מתקדמים משהסכמנו בעבר. כאשר יש אמצעי שיט, ואתה מתיר את מכירתם מבלי להיוועץ עם האחראים לנושא  אתה בעצם נותן את ההיתר תוך הסתרתו מהגורמים האחראים. נשאלת השאלה למה בעצם זה הוסתר מחיל הים, ממערכת הביטחון ומשר הביטחון?”.

.

וראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר אהוד ברק אמר:

“לא יכול להיות שנתניהו לא יודע משום דבר. המשטרה חוקרת את מה שמתירים לה – היועמ”ש הודיע מראש שאין בפרשה עניין פלילי. אני מעריך שגם היועמ”ש וגם כמה עיתונאים נקראו אל אנשים בכירים במדינה והסבירו להם שאם נתניהו יופלל, ייגרם נזק בלתי הפיך לביטחון המדינה”.

.

ברק הוסיף: “היועמ”ש לא נתן לחקור שישראל אישרה למכור למצרים צוללות מתקדמות. יש פה עבירה שמחייבת לחקור באזהרה את ראש הממשלה. מישהו הילך אימים על היועמ”ש”, אמר ראש הממשלה לשעבר שכיהן גם כשר ביטחון בממשלת נתניהו.

.

וביבי נצידו טוען שהוא נקי וצח וכי אפילו לא נחקר חשד כלשהו לגביו. הדבריו לא ידע דבר על מעליליהם לכאורה של אנשיו ומקורביו.

.

עניין מרכזי