השב״כ מעורב במצוד אחר תולי ראש חזיר מדמם בבית כנסת ברמת השרון

הטירוף משתולל ברמת השרון. כנופייה אנטי דתית קיצונית הפועלת בעיר שמצפון לתל אביב, הצליחה לזעזע רבים מתושבי העיר והארץ. ביום שישי הציבה הכנופיה ראש מדמם של חזיר בפתח בית כנסת בעיר. השב״כ וגורמי ביטחון נוספים משתתפים בחקירת המשטרה ובמאמצים לעצור את מבצעי המעשה הואיל ומדובר בפשע שנאה חמור.

 

ראש הממשלה גינה את המעשה וכינה אותו ״נפשע״. המשטרה עושה מאמץ עליון לאתר חשודים ולמצוא את מבצעי מעשה הטירוף. שני המתמודדים על ראשות העיר ביום שלישי, המכהן גרובר והמועמד שמתמודד מולו, בלקין, גינו בחריפות את המעשה והגיעו אישית לבית הכנסת כדי להזדהות עם המתפללים.

 

נתניהו אמר: “כוחות הביטחון ימצאו את האחראים לכך וימצו איתם את הדין. לא נסבול התנהגות בזויה שכזו כלפי בתי כנסת ומוסדות דת במדינת ישראל”.

 

ראש החזיר מלא הדם נתלה בבית כנסת שאיננו של חרדים אלא משמש אוכלוסיה מסורתית מתונה מה שמחריף את הטינה כלפי הגל האנטי דתי בעיר.

 

‏אלי עלמני, גבאי בית הכנסת “סוכת שאול” שברמת השרון: “הזדעזתי מלראות את הדבר הזה. ראש חזיר ממש, עם הדם עליו. מזעזע שבתוכנו יהיה דבר כזה” (צילום: עיריית רמת השרון).

 

ראש העיר אבי גרובר: “לא אתן לגורמים קיצוניים לייצר פה קרע”. יריבו, רוני בלקין, אמר: “האירוע שהתרחש בבית־הכנסת חצה כל גבול. זה מעשה בזוי ואין לו מקום ברמת־השרון או בכלל”.

 

ברמת שרון הצליחה רשימה חדשה הפועלת נגד ראש העיר גרובר ונגד הדתיים להכניס 5 חברים למועצת העיר והפכה בכך לרשימה הגדולה במועצה. חקירת המשטרה מתרכזת בפעילות האנטי דתית בעיר במטרה לאתר את המטורף הספיציפי שהלך רחוק מדי ואם ייתפס צפוי לענישה מחמירה ככל שהחוק יתיר.

 

עניין מרכזי