ה-cia מקשה על טראמפ לטשטש את חלקו של בן סלמן ברצח

סוכנות הביון המרכזית  של ארצות הברית פירסמה הודעה רישמית ולפיה בידיה הוכחות מוצקות למעורבותו הישירה והאישית של יורש העצר הסעודי, מוחמד בן סלמן ברצח המתועב והאכזרי של העיתונאי בקונסוליה באיסטיבול.

 

הודעה ה-לCIA בעייתית מאוד לנשיא טראמפ המנסה בכל כוחו להשתיק את הפרשה ולהמשיך בחיים כסידרם בעיקר בשל האינטרסים הכלכליים המובהקים של האמריקנים וגם שלו אישית בסעודיה תחת שלטון בן סלמן. טראמפ אמר שטרם ראה את החומר החדש והדגיש שוב את חשיבות היחסים בכך שהגדיר את סעודיה כבעלת ברית מרכזית וחשובה.

 

את המאבק המרכזי למניעת השתקת הפרשה עושה שליט טורקיה ארדואן. בסוף השבוע נערכה במכה שבסעודיה הלווייה סימלית לעיתונאי בנרצח ועל פי החשד גופתו בותרה והועלמה. הבעיה המרכזית של מבקשי ההשתקה היא הקונגרס האמריקני. חברים משתי המפלגות דורשים פעולה אגרסיבית נגד בית המלוכה הסעודית עד להדחת יורש העצר הזה.

 

 

מוחמד בן סלמן ניסה להקריב בכירים בממשלו, 21 נעצרו, הודחו ועומדים לדין. על חמישה מהנאשמים מרחפת סכנת הוצאה להורג. אבל כל זה אינו מועיל נוכח ההוכחות המוצגות על מעורבותו האישית הבלתי זהירה של יורש העצר. אגב, גורמי אופוזיציה סעודים מכפישים בשעות האחרונות גם את אחיו של מוחמד, חאלד בן סלמן במטרה למנוע את מינויו.

 

אנשי טראמפ סבורים שהמצב אכן סבוך אך להערכתם יצליחו בסופו של דבר להותיר את יורש העצר בתפקידו.

 

עניין מרכזי