מכבי החליפה מאמן בניסיון להציל את העונה ביורוליג

לא רק ספאחיה הוחלף גם גיא גודס. הישראלי קיווה לרשת את המאמן המפוטר אבל המאמן היווני יאניס ספירופולוס מביא עוזר משלו. ספאחיה הקפיד לומר תמיד ובצדק שגודס אחראי לכל מה שקורה מקצועית בדיוק כמוהו. לטוב וללא טוב.

 

המאזן של מכבי תל אביב בתום המחזור השבועי ביורוליג עגום: ניצחון בודד ו-6 הפסדים. למזלה של מכבי שלוש קבוצות נוספות מצויות באותו מאזן. אלא שההפסד בספרד לגראן קנריה מקטין מאוד את סיכויי הנציגה הישראלית במפעל הבכיר לסיים במקום שיאפשר העפלה לשלב הבא.

 

נבן ספאחיה הבין שזמנו עבר ובסיום אמר: “לצערי לא שיחקנו את המשחק הנכון גם בגנה וגם בהתקפה. זה היה אחד מהמשחקים החשובים שלנו ולא בטוח שנצליח להתאושש מההפסד הזה. ללא ספק, שגם בסגל הזה אנחנו צריכים לשחק יותר טוב”.

 

מכבי ת”א חייבת שינוי וחילופי המאמן בוצעו ביום ראשון אפשר עוד לפני שני משחקיה השבוע. ביום שלישי תשחק האלופה באיסטנבול מול אנדולו אפס ובחמישי בהיכל מנורה מול פנרבחצ’ה.

,

המאמן החדש הוא היווני יאניס ספאירופולוס בן ה-51 שאימן את אולימפיאקוס ואת פאוק והיה עוזר מאמן החימקי, ביוסטון ובנבחרת יוון. יאניס אימן את הקבוצה היוונית לפני שבלאט החליף אותו שם. המאמן היווני הקודם שאימן קבוצה בארץ היה קציקאריס. למרבה הצער הוא כשל בהפועל ירושלים והוחלף אחרי פתיחת עונה אירופית נוראה דומה לזו של מכבי העונה.

 

ואגב, ירושלים של קטש הפסיד בשבת בליגה לאילת, אבל הניצחון החשוב היה בגרמניה בליגת האלופות וזה מה שחשוב.

 

בהודעת מכבי תל אביב נאמר:

מועדון הכדורסל מכבי ת”א הודיע למאמן הראשי נבן ספאחיה על סיום עבודתו. נבן, בעלי הקבוצה, המנהלים והעובדים היו מאז ומעולם ביחסים קרובים מאוד ובין כולם שוררת אווירה של חברות וכבוד הדדי

.

לצערנו, הנסיבות בתקופה הנוכחית הביאו לכך שבשלב זה הקבוצה לא עומדת בציפיות ולפיכך החליטה הנהלת המועדון לשחרר את המאמן ברוח טובה ובהבנה בין הצדדים.

.
ההנהלה מבקשת להודות לנבן על מאמציו, מאחלת לו הצלחה בהמשך ומשוכנעת כי מערכת היחסים הקרובה והחברות בין כולם תימשך.

.

המאמן הקרואטי, שחזר בתחילת העונה הקודמת לקדנציה שניה במכבי, הוביל את המועדון לזכיה באליפות המדינה לאחר 3 שנים בהן הקבוצה לא הגיעה למעמד הגמר. מדובר באישיות כדורסל ואדם משכמו ומעלה ומועדון הכדורסל רוצה להודות לו על עבודתו.
.
מועדון הכדורסל מודה גם לעוזר המאמן גיא גודס על שירותו הנאמן ומאחל לו הצלחה בהמשך דרכו. גיא, מכביסט אמיתי ומקצוען שזכה עם המועדון בתארים רבים כשחקן וכמאמן, חזר לקדנציה נוספת בעונה שעברה ויחד עם ספאחיה עזר להחזיר את האליפות למכבי כאמור אחרי 3 שנים. הוא היה, נשאר ותמיד יהיה חלק משמעותי במשפחת מכבי.

.

 

עניין מרכזי