ההתאבדות לא תפגע בחקירת תיק לבייב

התאבדותה של האישה החשודה בפרשייה החמורה הנחקרת סביב החשד להברחת יהלומים בהיקף מאות מיליונים לא תפגע בחקירה שתמשך במלוא הקצב והרצינות – כך אומרים למחרת התקרית במשטרה.

 

האישה שמועסקת בחברה של לבייב ונחקרה באזהרה במשטרה קפצה אל מותה במתחם הבורסה ליהלומים ברמת גן. במשטרה אומרים שהיא עובדת לא בכירה וחקירתה היתה קצרה ונמשכה כשעתיים בלבד. ״לא מתאבדים מחקירה כזו. היא הרגישה טוב בתקופה האחרונה״, אמר מבין בנושא.  האישה בת 42 הותירה בעל, כדורגלן לשעבר ושלושה ילדים.

 

החברה של לב לבייב הזדרזה לנצל את ההתאבדות להנפקת הודעה לפיה  “ננקוט בכל הצעדים העומדים לרשותינו על מנת לסייע לחקר מותה ועל מנת לשים קץ לתופעות קשות של רמיסת זכויות נחקרים וגרימת נזקים בלתי הפיכים מתוך רצון לייצר כותרות תקשורתיות”.

 

בהודעת המשטרה בנושא נאמר: “אנו מצרים על תוצאותיו הטרגיות של האירוע שהתרחש בבורסה ברמת גן. למרות האמור, בשל ההודעה שפורסמה בשם החברה המעורבת בחקירה משטרתית אנו רואים לנכון לציין כי הפרטים שהובאו בהודעה לוקים באי-דיוקים מהותיים. משטרת ישראל פועלת כל העת ברגישות הנדרשת, תוך הקפדה יתרה על שמירת כבודם וזכויותיהם של חשודים ונחקרים”.

 

בישראל עדיין מקווים שניתן יהיה להביא את לב לבייב לחדרי החקירות ללא צורך בהסגרה אך הסיכוי לכך אינו גדול.

 

עניין מרכזי