טראמפ סולח לבן סלמן על הרצח ״כי זה אינטרס ישראלי״

הנשיא האמריקני טראמפ אומר חרף ההוכחות הברורות שהשליט בפועל של סעודיה הוא שיזם, ניהל ודאג להוציא לפועל רת רציחתו האכזרית של העיתונאי הסעודי הגולה שהתגורר בארה״ב, כי הוא סולח ליורש העצר בן סלמן בשל האינטרסים של ישראל ושל אחרים.

 

ההודעה הדרמטית של טראמפ שפורסמה על ידי הבית הלבן היכתה בתדהמה את העולם החופשי ואת מרבית אזרחי העולם המערבי החופשי. אבל זה טראמפ והכל עובד אצלו. היום גם פורסם שבדק אפשרות ליזום העמדה לדין של הילרי קלינטון ושל ראש ה-FBI הוא נסוג מהדרישה האבסורדית אחרי שהובהר לו כי הדבר עלול להניע הליך להדחתו.

 

נחזור לעניין בן סלמן. גם לאחר שטורקיה פירסמה את הקלטות המרשיעות המזעזעות המוכיחות את רציחתו של העיתונאי ולאחר שסוכנות הביון המרכזית האמריקנית אישרה כי בן סלמן אחראי לרצח שהסתיים בהעלמת גופתו, הודיע הבית הלבן כי היחסים ההדוקים בין ארצות הברית לסעודיה יימשכו כרגיל וכי אם בן סלמן יגיע לכינוס בינלאומי קרוב של מנהיגי ה-g20 הוא ייפגש עימו כאילו כלום.

 

טראמפ מסר: “אמריקה תחילה. העולם הוא מקום מאוד מסוכן. איראן “מנהלת מלחמה מדממת נגד סעודיה באמצעות צדדים שלישיים בתימן ומנסה לערער את יציבותה של עיראק וכן היא תומכת במשטרו של נשיא סוריה בשאר אסד. ביטול עסקות הביטחון שנחתמו עם ריאד רק יסייע לרוסיה ולסין.

“הם היו עד כה בעלי ברית נהדרים בנושא המרכזי של המאבק באיראן. ארה״ב תישאר שותפה קרובה של סעודיה כדי לשמר את האינטרסים שלה, של ישראל ושל כל השותפות האחרות באזור. מטרתנו הראשונה במעלה היא להשמיד לחלוטין את איום הטרור ברחבי העולם!”.

 

עניין מרכזי