במה שונה פולארד מווענונו? שניהם בוגדים שנואים בארצותיהם

ג׳ונתן פולארד ימשיך לרצות בארצות הברית את ההגבלות הכרוכות בשיחרורו המוקדם מהכלא האמריקני אחרי שהורשע על פי הודעתו בעבירות ריגול חמורות. בין היתר חלות עליו הגבלות תעסוקתיות, הגבלות חמורות בגישה למחשבים ולגלישה, במגע עם אנשים מסויימים ועוד.

.

הוא יהיה נתון עוד שנים לפיקוח של קצין מבחן והמשמעות היא התייצבות תקופתית קבועה, מענה על שאלות, התנהגות מופתית, כבול לאזיק אלקטרוני ועוד. ראש הממשלה נתניהו ניסה לחלץ אותו מזה. לא הלך. לא הצליח כי וראמפ אינו שולט על המערכת המשפטית המפקחת על אסירים ברישיון.

.

‏אשר לנו: די לצביעות. ארה״ב לא מאשרת למרגל הישראלי הנחשב בוגד בזוי בעיני האמריקנים ומי שאולי עוד מחזיק בסודות כמוסים, לרצות את עונשו כאסיר ברישיון בארץ, בדיוק כפי שישראל מסרבת לאפשר לוענונו לעזוב את הארץ או אפילו לשוחח עם אזרח זר למרות שריצה את מלוא עונשו ואמור כבר מזמן להיות אדם חופשי.

.

עם זאת ראוי לציין כי בשני המיקרים, פה ומעבר לאוקיינוס, ההגבלות אינן אלא נקמנות לשמה בשניים שכשלו וריצו עשרות שנות מאסר מבודדות וקשות.

.

נתניהו מבין את הקושי ובפנייתו ניסה בעיקר לרצות גורמי ימין ישראליים. עם סאת, אצל טראמפ הכל עוד יכול להשתנות. הוא הרי הדונאלד על החוט בתיאטרות הבובות של ביבי.

.

עניין מרכזי