שלטון נתניהו הוא איום קיומי על מדינת ישראל

בהיעדר אופוזיציה של ממש בישראל, היחידים שאומרים את אשר על ליבם באמת הם שרי הביטחון לשעבר יעלון וברק, שגם כיהן כראש ממשלה. שניהם כיהנו תחת נתניהו ושניהם חוששים באמת ובתמים לעתיד כולנו אם ביבי ימשיך לקדנציה נוספת.

 

באירוע בעוטף עזה אמר בשבת רב אלוף המילואים משה (בוגי) יעלון כי “מה שקורה בפוליטיקה הישראלית הוא איום קיומי על המדינה”. יעלון מתעתד להתמודד על מקום בכנסת הבאה אך כראש מפלגה הוא אינו עובר בינתיים את אחוז החסימה בסקרים לפחות.

 

עוד אמר יעלון כי “האיום של אבו מאזן להפסיק את התיאום הביטחוני עם ישראל הוא איום סרק. ישראל מבצעת את רוב הפעילות נגד אויבי השלטון הפלסטיני – חמאס, הג’יהאד האיסלאמי ואחרים”.

 

יעלון תקף גם את שר הביטחון הקודם אביגדור ליברמן ליברמן:

״שר הביטחון גילה שאין כיסוי לסיסמאות שהפריח לחסל את החמאס. אז עכשיו הוא מסתתר מאחורי הרמטכ”ל באופן ציני. זה הרה אסון בנוגע ליחסים בין המדיני לצבאי”.
.
“שר ביטחון התפטר כי הצבא חשב אחרת? אתה אחראי. אני כשר ביטחון הייתי מוביל בקבינט פעולה או מדיניות בעזה, לפני כן היה דיון אצלי. הרמטכ”ל הסביר, אבל אני הבאתי את זה”.

אשר לחדירת כוח צה״ל לרצועה שנחשפה לפעולת צה”ל שהסתבכה ונהרג בה סא”ל מ’, אמר: “אני מכיר את הפעילויות האלה גם מהשטח וגם מהדרג המאשר. המבחן הגדול הוא כשהדברים מסתבכים, ואז עומד למבחן הוא אומץ לב, תושיה ודבקות במשימה. יש כאן אירוע בו אנשים עמדו במבחן כשהדברים הסתבכו. אפשר רק לדמיין מה היה יכול לקרות לכוח כזה כשהוא בנחיתות. זה אירוע שעוד ידובר ואני מניח שהוא יובא לוועדת הצל”שים”.

.

עניין מרכזי