רמי יוגב, בכיר ב”אל על” חשוד שהשתייך לרשת מבריחי קוקאין

מדובר בשערורייה מהחמורות בתולדות ישראל בעיקר כי הבכיר ב״אל על״, שהשתייך בעבר למוסד ולשב״כ חשוד שאיפשר הברחת סמים במטוסים תוך הפרה חסרת אחריות של הוראות האבטחה של מטוסי הנוסעים ואחרים בעת טיסות בינלאומיות. ומה אם במקום סמים היו העבריינים מחדירים פצצות? עושה רושם שהתחום הזה מיטשטש ויש לקוות שיעלה במלוא חומרתו בחקירה המתנהלת עתה.

.

העצור הוא רמי יוגב, המשמש בין השאר איש הקשר בין שב”כ לבין נציגויות החברה בחו”ל, הוא בעל סיווג ביטחוני גבוה במיוחד ומועסק בחברת התעופה הזו כ-25 שנים. הוא נעצר בחשד למעורבות ברשת שייבאה כמויות גדולות של קוקאין לישראל.

.

בעל תפקיד חשוב ורגיש מאוד בחברת התעופה הבעייתית להחריד “אל על” עצור בחשד להשתייכות לרשת עניפה של מבריחי קוקאין. החשוד גם היה בעברו בעל תפקיד חשוב בשב״כ ובמוסד. עימו נעצרו שלושה נוספים. אחד העצורים הוא תושב נתניה בן 56.

.

פרשה מבחילה. איסור הפירסום הוא לא ענייני ונועד רק לטשטש מעורבות גורמים בכירים ביותר ומקורבים למלוכה.

.

החקירה מתנהלת ביחידה הארצית לחקירת פשיעה בינלאומית (היאחב”ל) בלהב 433. נעצרו עד כה ארבעה חשודים בחשד ליבוא סמים לישראל. בין העצורים עובד מוסד ושב”כ לשעבר, ועובד בכיר בחברת אל על האחראי לקשר בין השב”כ לתחנות החברה בעולם.

.

בבית משפט נאמר כי: “מדובר בסמים בהיקף גדול ביותר. לעת הנוכחית לא ארחיב כדי לא לחשוף נתונים חשאיים. עיינתי בחומר החקירה ואני קובע קיומו של חשד סביר הקשור החשוד לעבירות המיוחסות לו.

.

עוד קבע השופט כי ״אין מקום להכביר מילים על עילת המסוכנות והחשש הממשי משיבוש הליכי החקירה. לא ניתן בעת הנוכחי לשחרר החשוד אף שנתתי דעתי לנסיבות הרופאיות והנפשיות של החשוד”.

.

ההברחות בוצעו בפיקוח עבריינים שהסתייעו בעובדי צוות הקרקע של אל על כדי לייבא את הסמים. הסמים הוטסו במטוסי החברה, וכשהמטוסים נושאי המטען עם הסמים נחתו בארץ, הם הופנו על ידי משתפי הפעולה מצוות הקרקע אל מחוץ למסלול הרגיל של הכבודה, ונמסרו ישירות לעבריינים שרכשו את הסמים האסורים והמסוכנים.

.

עניין מרכזי