עוד שערורייה ב״אל על״: 300 איש נקלעו לסכנת חיים בטיסה לניו יורק

משרד התחבורה מפרסם כי לפני חודשים אחדים התרחש כמעט אסון נורא בעת שמפעילי מטוס נוסעים של ״אל על״ הזינו נתונים שגויים טרם המראת המטוס מתל אביב לניו יורק. בטיסה זו היו 300 נוסעים ואנשי צוות.

 

החוקר הראשי של משרד התחבורה, עו”ד יצחק רז, מציין כי נמנע אסון אווירי בטיסת דרימליינר 787 של  של אל על. לאחר ההמראה, בעת שהצוות בדק את ביצועי השיוט, הבחין הקברניט כי המטוס טס גבוה בהרבה מהמותר. בבדיקה התברר שהדבר נובע מכך שהוזן במחשב ניהול הטיסה נתון הנמוך ב-40 טונה מהמשקל האמיתי שהיה בטיסה זו.

 

הקברניט שהבין את חומרת האירוע הודיע על כך למרכז שליטה של אל על. דרש כי ראש האגף ידווח על האירוע לחוקר הראשי וכך נאלצה החברה לעשות.

הדו״ח קובע כי “אנשי הצוות היו נתונים למערכת לחצים, חולשות, עייפות ועומס נפשי שאולי לא היו מודעים מספיק להשפעתם. ייתכן שהעובדה שהקברניט נחת מטיסה קודמת בבוקר יום הטיסה הזו, יצרה אצלו מצב עייפות שלא היה מודע לו. ייתכן שהעובדה שהקברניט הבוחן עצמו היה בעל ניסיון מועט על המטוס והיה צריך לבחון קצין ראשי יצרה לחץ ועומס נפשי אצלו, שלא היה מודע לו. העובדה שבנוסף לכל אלה היתה זו טיסת חג, עם בני משפחות נלווים, יצרה לחץ נוסף ברקע.”

עוד נקבע על ידי החוקר הראשי רז כי “בטיסה זו תמונת המצב של כל אחד מאנשי הצוות באשר להתנהלות בצוות היתה שונה. בקטעים שבהם אנשי הצוות היו צריכים לעבוד יחד ולבקר אחד את השני – זה לא קרה, אף שעל פניו זה נראה כך. בקטעים קריטיים לא הייתה תקשורת יעילה בצוות. כשהקברניט טעה, הוא אמר זאת בקול רפה ולא וידא שמישהו רואה ומבקר את התיקון שעשה. כאשר הקצין הראשון זיהה משהו מוזר על המסך הוא לא אמר מה נראה לו מוזר, אלא תיקן לעצמו, תוך שהוא מעתיק את הנתון השגוי מהמסך של הקברניט, ואילו הקברניט לא בירר עמו מה היה מוזר לו”.

.

מתברר כי המטוס הגיע באיחור בשל טיסה קודמת ולכן הגיע למטוס הרבה אחרי מועד ההתייצבות הרגיל, כשהמטוס היה עדיין בשלבי הכנה, ניקיון, תדלוק וזיווד. לוח זמנים צפוף, לקראת סגירת השדה להמראות, הכניס גורם לחץ לתפקוד הצוות. חמור מכך, כל חסמי הרגולציה, תהליכים, הממד האישי ועבודת צוות כשלו. החסם היחיד שפעל ומנע תאונה היה הטכנולוגי הגנה במערכת ההיגוי של המטוס מפני שפשוף זנב.

.

חברת ״אל על״ שמצויה לאחרונה בליבן של שערוריות ניהול, יחסי עבודה מעורערים, ושירות מהגרועים בעולם ללקוח בפרמטרים שונים יודעת לקשקש עצמה לדעת בכל הנוגע להודעות לתקשורת. וזו תגובתה:  “אל על מתייחסת בחומרה ובקפדנות לסוגיות בטיחות בטיסה. כפי שעולה מדו”ח הבדיקה, קברינט הטיסה הבין באופן מיידי את השגיאה והסיק את המסקנות הנדרשות. האירוע דווח מיידית על ידי אל על לרשות תעופה אזרחית ולחוקר הראשי במשרד התחבורה. יש לציין כי בשום שלב לא נשקפה סכנה לנוסעים או למטוס”.

.

עניין מרכזי