עכשיו זה רישמי: שמעון מזרחי הוגדר אגדה בחייו

שמעון מזרחי, יושב הראש הניצחי של מועדון הכדורסל של מכבי תל אביב הפך לאגדה מוצהרת כשהפך לעסקן הספורט הראשון בהיסטוריה עם שילובו בהיכל התהילה של היורוליג.

 

מהיום מוגדר מזרחי, חתן פרס ישראל, בן 80 פלוס וכ-50 שנה יושב ראש מכבי כ-Euroleague Legend. כלומר ״אגדת יורוליג״.

עד כה היו רק שחקנים ומאמנים שהוגדרו כאגדות יורוליג, מה שמצביע על כבוד גדול עבור יושב הראש הישראלי.

ההודעה נמסרה בישיבת הדירקטוריון של היורוליג שנערכה היום במלון הילטון בתל אביב. בתחילת הישיבה העניק ג’ורדי ברטומאו, נשיא ומנכ”ל היורוליג, את גביע ההוקרה ליושב ראש המועדון שמעון מזרחי וכן מזכרת מיוחדת: שלושת טפסי הסטטיסטיקה המקוריים של שלושת הגמרים בהם זכתה מכבי מאז כינון הליגה במתכונתה הנוכחית (2004, 2005 ו-2014).

צילום: מכבי תל אביב.

 

ראשי הקבוצות יחד עם נציגי מכבי התכנסו בערב שלפני הישיבה לארוחת משותפת במסעדת 206, המקום בו נוהגים לחגוג בצהוב את הזכיה בתארים. הנוכחים הרימו כוסית בברכת “לחיים” בעברית ונשיא היורוליג ג’ורדי ברטומאו אמר: “אני רוצה להגיד תודה על כך שאנחנו שוב נהנים מהכנסת האורחים האגדית של מכבי תל אביב, זה משהו שכולם באירופה יודעים עליו”.

“היינו כאן פעמים רבות והייתה לנו ההזדמנות ליהנות מהכנסת האורחים הזאת”, המשיך ברטומאו. “אני שמח שכעת נציגי המועדונים יושבים יחד כקבוצה, זה חשוב לנו מאוד. היורוליג מבוססת על עבודה משותפת ועל שקיבלנו את ההזדמנות הזו כולנו מודים לכם”.

.

עניין מרכזי