סוריה: זו הפצצת בחירות פוליטית של נתניהו

ישראל מכחישה שמטוס או כלי טייס בלתי מאוייש שלה הופלו ביום חמישי בערב על ידי ההגנה האווירית הסורית. על פי מקורות ערביים בוצעה תקיפה אווירית על מטרות שיעיות המזוהות עם איראן סמוך לדמשק.

 

בעולם הערבי יש הטוענים שאם זו היתה הפצצה ישראלית הרי שזו ״הפצצת בחירות פוליטית של נתניהו כדי לעשות אבו עלי כשר ביטחון נוכח כישלונו בעזה״.

 

ישראל לא הפציצה מטרות בסוריה זה חודשיים וחצי מאז הפלת המטוס הרוסי בעת הפצצה ישראלית של מחסן בצפון סוריה. התקרית גרמה לקרע בין פוטין לנתניהו. בתגובה סופקו לסורים שלוש מערכות נ״מ מדגם S-300 וכן עשרות משגרים ומאות טילים.

 

סוריה טענה כי ההגנה האווירית סיכלה ירי טילים לעבר מטרות ליד דמשק. במקביל נמסר כי אפשר שלפחות טיל אחד נפל בשטח פתוח ברמת הגולן.

 

השבוע דווח ממקורות זרים כי איראן העבירה נשק וציוד צבאי לחיזבאללה בטיסת מטען אזרחית ישירות ללבנון. ישראל נמנעה מהפלת המטוס מדגם בואינג שכן הדבר היה מהווה תקדים לפגיעה בטיסה אזרחית דבר שעלול היה לגרום נזק רב מן התועלת שבהפלת המטוס הזה.

 

על פי מקורות ערביים אם אכן היתה ההפצצה ביום חמישי ישראלית, הרי שזו ״הפצצת בחירות פוליטית״ של נתניהו שמבקש להוכיח שהוא פעלתן כשר ביטחון. בישראל נמנעו מתגובה לשאלות האם היא אחראית לירי.

 

עניין מרכזי