שיגעון: הרצוג נגד אוסטריה במוקדמות היורו

הגרלת מוקדמות הבתים במוקדמות יורו 2020 הועידה לצוות המאמנים שלנו אתגר מרתק: להוביל את נבחרת ישראל נגד ארץ מולדתם אוסטריה. בראש הבית פולין ואוסטריה מגיעה מהדרג השני. יחסית, מדובר בהגרלה קלה מאוד יחסית לנבחרות המדהימות שאפשר היה לקבל כמו צרפת, ספרד, גרמניה, אנגליה, איטליה, בלגיה, ונוספות.

 

ישראל משתייכת לדרד האיכות השלישי אבל הנבחרות מהדרגים הנמוכים יותר בהחלט בעייתיים. סלובניה, מקדוניה ואפילו לטביה בהחלט עלולות להוות מוקש.

 

והתגובות.

 

המאמן אוסטריה שבעבר הבקיע נגד ישראל כשחקן נבחרת אוסטריה הגדיר את המצב כ״משגע״. הוא הבטיח לפעול להמשך התקדמות הנבחרת עד לצמד המשחקים הראשון בחודש מארס הקרוב. לדבריו, זו הגרלה נוחה כי יכול היה להיות הרבה יותר גרוע ולכן כל הנבחרות מרוצות. לדבריו יהיה צמוד ומעניין.

 

המנהל הטכני ווילי רוטנשטיינר: “אני חושב שפולין ואוסטריה הן הפייבוריטיות, כאשר שאר הבית הוא מאוד מאוזן. אני מרוצה, ואנחנו נתחיל החל מעכשיו את ההכנה לקראת הקמפיין הקרוב”.

.

נאתכו: ״בית לא פשוט בכלל עם 2 נבחרות חזקות מאוד כמו פולין ואוסטריה. סלובניה היא אתגר לא פשוט ואת מקדוניה אנחנו מכירים מהקמפיין הקודם. אני לא מציע לאף אחד לציין את לטביה כנבחרת חלשה. יהיה בית מאוד מעניין בגלל שהוא מאוד מאוזן. נצטרך להתעלות, וזה אפשרי, כדי לחלום על העפלה״.

.

בירם כיאל: ״הנבחרת הגרילה נבחרות שאפשר לנצח, אבל צריך לעבוד קשה מאוד בשביל זה. הבית הישראלי מתאפיין בפערים קטנים יחסית בין הבכירות לחלשות יותר. אני מאמין בנבחרת שלנו ובחבר’ה ובטוח שהצוות המקצועי יכין את השחקנים לתחילת הקמפיין בצורה הטובה ביותר. אני קורא לקהל לעמוד מאחורי הנבחרת במשחקיה בארץ ובמשחקי החוץ, החשיבות של האוהדים עצומה״.

 

ערן זהבי:  ״זאת הגרלה שמעניקה לנו סיכוי אמיתי לממש את הפוטנציאל. אין כאן אף משחק אבוד, אבל גם לא כזה שאפשר להקל בו ראש. נהיה חייבים להמשיך ולהעצים את הדברים החיוביים בנבחרת במהלך ליגת האומות, שם להרגשתי התחולל שינוי משמעותי בנבחרת שלנו. משחקי הבית חייבים להפוך לחגיגת כדורגל ועם קהל שדוחף קדימה את הנבחרת, יורו 2020 הוא אפשרות ממשית בשבילנו״.

.

השוער הלאומי, אריאל הרוש: “כל הגרלה היא קשה. כל הנבחרות חזקות מאוד. נצטרך להתרכז בעצמנו ולהמשיך את היכולת מהקמפיין האחרון ואז יהיה לנו סיכוי. בעבר גם נבחרות בדרגים מתחתינו – ניצחו אותנו או הקשו עלינו מאוד ולכן אנחנו לא
יכולים לזלזל באף נבחרת. אני חושב שיהיה מעניין, נצטרך את הקהל איתנו ואז אפשר לחלום. נעבוד קשה ונקווה שהפעם נצליח לעשות את זה”.

 

המאמן הרצוג אמר שכל הנבחרות בהית מרוצות בעיקר כי לא קיבלו את אריות היבשת. 

 

החלוץ הישראלי מונאס דאבור המשחק באוסטריה:
״זו הגרלה טובה אבל בטח גם קשה. נצטרך להמשיך להשתפר כמו במשחקים הקודמים ולהאמין יותר בעצמנו. אני בדיוק מתכונן למשחק ליגה ושמעתי ״יששש״ במלון מהשחקנים של הקבוצה שלנו שמשחקים בנבחרת האוסטרית ברגע ההגרלה. הם שמחים מההגרלה, ואני מקווה שאנחנו נהיה אלה שנשמח בסוף״.

 

הנה כל הבתים:

 

שתי הראשונות מכל בית עולות ליורו והשלישית עוברת לפלייאוף שמשמעותו משחק בית וחוץ אחד שיכריע מי מהשתיים עולה. 

 

הרצוג שלנו עם המאמן הפולני

 

את נבחרת פולין מאמן היום ייז׳י בז׳צק, שבעברו היה דחקן במכבי חיפה לדבריו, ״אני חוזר למקום שבו שיחקתי כמקצוען. הזמן בישראל היה נפלא, מכבי חיפה מועדון נהדר. זה בית שוויוני והכל יכול לקרות. אין קבוצה פייבוריטית וזה יהיה צמוד״.

.

יו״ר ההתאחדות, משה זוארץ:
״הגרלה מאתגרת מאוד עם ניחוח היסטורי במפגש בין הרצוג ורוטנשטיינר לאוסטריה. אני משוכנע שאם נדע להמשיך את המומנטום החיובי מליגת האומות, נחזק עוד מספר דברים ונהנה מתמיכת הקהל, זה עשוי להיות קמפיין צמוד מההתחלה ועד לסיום.

.

״היו יכולים להיות בתים קשים יותר, חייבים להיות הגונים, אבל אסור לרגע אחד לחשוב שנשיג משהו בקלות. צניעות, הקרבה, כדורגל חיובי ואחדות בנבחרת וביציעים צריכים להיות הבסיס לתקווה אמיתית. בתקופה הקרובה נקבל את סדר המשחקים, נחשוב על האצטדיונים בהם נארח וניערך באופן המקצועי הטוב ביותר לקמפיין. אני אופטימי ומאמין שנוכל לעשות דברים מרשימים״.

 

עניין מרכזי