לפיד: הליכוד חייב לבחור לעצמו מנהיג חדש

תגובות קשות במערכת הפוליטית בעקבות ההמלצה להעמיד את נתניהו לדין פלילי באשמת שוחד של מיליארד שקלים לטייקון אלוביץ׳. חד מכולם היה לפיד שקרא לליכוד להחליף טת נתניהו ולמצוא לעצמו מנהיג חלופי. שרי הליכוד נשלחו לתקדורת עם דף מסרים מטופש לחלוטין ובלתי אמין.

 

יו”ר המחנה הציוני, אבי גבאי אומר על המלצות המשטרה בתיק 4000: “נתניהו הפך לנטל על ישראל. עליו להתפטר מתפקידו. ראש ממשלה עם כל-כך הרבה פרשיות שחיתות סביבו לא יכול להמשיך בתפקידו, ועליו להתפטר. אדם שמונע על-ידי אובססיה חולנית על מה יגידו עליו בתקשורת, לא יכול להנהיג את מדינת ישראל, וכל יום נוסף בתפקידו הוא נזק לאזרחי ישראל”.

.

יו”ר הוועדה לביקורת המדינה, ח”כ שלי יחימוביץ: “העבירות שבגינן ממליצה המשטרה להעמיד לדין את נתניהו הן מהחמורות והמשחיתות בספר החוקים ומבוססות על מסכת ראיות נרחבת ויסודית שגובשה בידי גופי החקירה המיומנים ביותר. על נתניהו לעשות לאלתר מה שהמליץ הוא עצמו לאולמרט לעשות: להתפטר, לטובת המדינה”.

.

ראש האופוזיציה, ח”כ ציפי לבני, מוסרת: “נתניהו חייב ללכת לפני שיהרוס את גורמי אכיפת החוק כדי להציל את עורו. לעם ישראל מגיעה מנהיגות נקייה. הכרעה בבחירות עכשיו”.

.

יו”ר מרצ, ח”כ תמר זנדברג: “תיק השוחד החמור ביותר עד כה לא משאיר מקום לספק: ראש ממשלה, שחשוד בעבירה החמורה ביותר בספר החוקים הישראלי לאיש ציבור, לא יכול לכהן בתפקידו ולו עוד דקה אחת. לראש הממשלה אין מנדט מוסרי וציבורי לשבת בכיסאו, ועליו להתפטר היום. על ישראל ללכת לבחירות”.

.

יו”ר יש עתיד, יאיר לפיד: “זה יום עצוב, עצוב לכל אזרח ישראלי, בין אם הצביע ליכוד ובין אם לא, שבו ראש הממשלה מואשם בעבירות חמורות כל-כך. עצוב גם לכל מי שמכיר את נתניהו עשרות שנים כמוני, כמו אחרים, וראה את תהליך ההשחתה שנגרם מזה שהוא יותר מדי שנים בשלטון.

“למדינת ישראל מגיע יותר. היא לא יכולה להמשיך לחיות עם ראש הממשלה שעסוק בתיקים שלו, בעורכי הדין שלו, בחשדות החמורים כלפיו ולא יכול להתפנות לעבודה שלשמה הוא נבחר. הליכוד צריך לבחור מישהו אחר משורותיו שיוביל את המדינה עד לבחירות שיבואו במהרה”.

 

לעומת זאת הועבר דף מסרים לשרי הליכוד ולחברי הכנסת בתוספת הוראה לפרסם תגובה תומכת בנתניהו ומגנה את פירסום המלצת המשטרה.

.

עניין מרכזי