ישראל משמידה מינהרות חיזבאללה בגבול דרום לבנון

ישראל מזהירה את החיזבאללה או כל לבנוני אחר שלא להעז להתקרב לאזור החפירות המתקיימות קרוב לתחומי דרום לבנון. פעולת צה״ל בגבול ישראל לבנון נועדה לחשוף ולהשמיד מנהרות שעלולות להוביל כוחות עויינים מתחום לבנון לישובים ישראליים ולחדירה לתחום הצפון. המנהרות נחפרו על ידי החיזבאללה. ישראל זוכה לתמיכה אמריקנית במבצע המתבצע בשטח הישראלי קרוב מאוד לדרום לבנון. צה״ל ערוך למקרה של תגובת נגד. על פי הנרמז במוסקבה, עודכן גם פוטין במהלך שנרקם זמן ממושך.

 

צה”ל אומר כי המנהרות שאותרו התגלו לפני שהיוו איום על תושבי הצפון. במקביל תיגבר הצבא את כוחותיו בצפון. האלוף יואל סטריק, מפקד פיקוד הצפון הוא האחראי על המבצע שבו משתתפים כוחות מודיעין, הנדסה קרבית ומינהלת פיתוח אמצעי לחימה.

 

צילומים: דובר צה״ל

 

בשל הפעילות, מספר מרחבים בסמוך לגדר המערכת בצפון הארץ הוכרזו כשטח צבאי סגור. לא נמסר על הנחיות מיוחדות לתושבי הצפון. בהודעת צה״ל נאמר גם כי “חפירת המנהרות אשר אותרו בידי צה”ל מבעוד מועד, לפני שהיוו איום מידי על אזרחי ישראל, מהווה הפרה בוטה של הריבונות הישראלית. גם הוכחה נוספת להפרות החמורות של ארגון הטרור חיזבאללה המתעלם באופן בוטה מהחלטות האו”ם – ובראשן החלטה 1701 – ופועל מתוך כפרים בדרום לבנון, תוך פגיעה במדינת לבנון וסיכון אזרחיה לביסוס תשתיות הטרור שלו”.

 

אנשי נתניהו אומרים כי המבצע הנוכחי הוא הסיבה לכך שצה״ל לא יצא למבצע בעזה. השר ישראל כץ אמר:  “הפעולה נועדה להסיר איום חמור מעל מדינת ישראל ותושבי הצפון. שוב מוכיחה ישראל את יכולותיה המודיעיניות והמבצעיות הגבוהות מול כל מזימה ומול כל אויב. יש לשבח את ראש הממשלה ושר הבטחון בנימין נתניהו על שלמרות הלחצים הקשים הוביל תהליך נכון של קבלת החלטות בקבינט הביטחוני, תוך הפעלת שיקול דעת רחב ומקיף לטובת ביטחון מדינת ישראל”.

עניין מרכזי