נתניהו: החיזבאללה תיכנן כיבוש שטחים בגליל

ראש הממשלה ושר הביטחון אמר בתום יום הפעילות הראשון בדרום לבנון כי המצבע יארך כמה שבועות. נתניהו קיים מסיבת עיתונאים ללא שאלות בקריה בתל אביב ואמר כי כוונת החיזבאללה היתה לחפור מינהרות לשטח ישראל במטרה להחדיר מחבלים לתחומנו ולאיים על יישובים ובסיסים צבאיים כשמטרת העל היא כיבוש שטחים בגליל.

 

נתניהו: ״המנהרה נחפרה ממבנה אזרחי ששימש כמפעל בלוקים אזרחי, המנהרה יוצאת מהמבנה וחודרת לשטח ישראל. המעקב שלנו על המבנה הראה שהפעילות האזרחית ירדה והצבאית עולה. ראינו פעילות רכבים חריגה שמפנים חול תוך שנותנים לפעילות כיסוי אזרחי. הבוקר דקות לאחר תחילת המבצע. החדרנו מצלמות למנהרה שזיהו פעילי טרור נעים לכיוון המנהרה, מגיעים אליה, ולמעשה מוצמד אליה מטען קטן שמנע שימוש מבצעי במנהרות. אנחנו ממשיכים בחשיפה ונטרול המנהרות”.

 

“מה שראיתם עכשיו הוא תיעוד מהבוקר, רואים את אנשי חיזבאללה בתוך מנהרת טרור. הכוונה של החיזבאללה הייתה להחדיר מחבלים לשטחנו וגם זה חלק ממערכה רחבה שהם תכננו של כיבוש חלקים מהגליל”.

.

 

 

 

“זה איום ממשי בהיקף עוצמה ותעוזה שלא ידענו הפעולה היא חלק מרשת הטרור האזורית והתוקפנית בהכוונת איראן. הפעולות שלנו נגד איראן הביאו לירידה של עשרות אחוזים של חיילים איראנים בסוריה. בהנחייתי ובאישור הקבינט צהל יצא היום לסיכול המנהרות “מגן צפוני” והיא תמשך עד סיום מטרותיה זאת לא פעולה נקודתית, אלא מתמשכת”.

“גייסנו את מירב היכולות הטכנולוגיות המודיעיניות ושל ישראל. היכולות האלה אין להן אח ורע בעולם, תאמינו לי. עברנו מדינה, מדינה ולא מצאנו כאלה, אז פיתחנו אותן בעצמנו. במשך שנים חיזבאללה וחמאס השקיעו הון עתק ומאמצי על במנהרות והסתרתן, אבל בשיטתיות וקור רוח אנחנו מפרקים את הנשק הזה ושוללים אותו מארגוני הטרור.
 צילום: דובר צה”ל

“לפני כמה שבועות קיבלנו את ההחלטה לפעול בהתאם לצרכים המבצעיים וההנחייה יצאה הבוקר. אני בא מכינוס הקבינט, חבריו היו שותפים מלאים להחלטה, מעודכנים כל הזמן. אני מבקש להביע לך הערכה הרמטכ”ל וכן לשר הביטחון הקודם ליברמן. חיזבאללה יודעים שמי שיתקוף את ישראל ישלם מחיר כבד מאוד. חיזבאללה הפר את ריבונותנו ואת החלטה 1701. דיברתי עם פומפאו על הטלת סנקציות נוספות על חיזבאללה. ארה”ב תומכת בנו בפעולה, ואני אדבר עם מנהיגים נוספים. גם הניחיתי את דנון לקרוא לדיון דחוף במועצת הביטחון. לבנון נושאת אחריות מלאה על מעשים אלה.

.

“אזרחי ישראל, רק לפני שבועיים אמרתי שיש צורך באורך וקור רוח, אמרתי שרב הנסתר על הגלוי, גם היום אני מבקש לומר שמה שנגלה לכם עכשיו הוא רק חלק קטן מהתמונה הכוללת של ההיערכות שלנו והפעולות שאנחנו מכינים לאבטחת ביטחון ישראל, בכל הגזרות. הכל נלקח בחשבון ובשיקול דעת מרבי, רב הנסתר על הגלוי”.

 

עניין מרכזי