המטרה: גוש מרכזי עם גנץ, לפיד, יעלון לבני וגבאי

יאיר לפיד אינו קופא על השמרים ומקורבים אומרים כי הביע הסכמה להצטרף לגוש מרכז חדש שינסה לחולל מהפך בבחירות הבאות. יושב ראש ״יש עתיד״ ומי שכיהן בממשלה הקודמת כשר אוצר אומר היום שיהיו במרכז המפה הפוליטית מה שכינה ״חיבורים עם אנשים ומפלגות”.

 

“כולם מדברים עם כולם, זה חלק מהעבודה הפוליטית. אנחנו עובדים על זה ש״יש עתיד תוביל״ איזושהי קונסטלציה. אני חושב שהמרכז הישראלי הוא הגוף הדומיננטי ביותר במדינה הזו”. עם זאת, אומרים בסביבת לפיד כי המילייה שאליו חותר לפיד הוא גוש מרכזי עם אישים כמו בני גנץ, משה יעלון וציפי לבני. יודע דבר אומר כי ״לפיד מבין שבגוש כזה לגמרי לא בטוח שיוכל לעמוד בראש הגוש ואפשר שיתפשר ויסכים לפריימריז או לסקר מוסכם שיקבע את הדירוג״.

 

וכאן מגיעה ההפתעה האמיתית. הגורם המקורב אינו שולל אפשרות שהמחנה הציוני יתפורר וכי לא מן הנמנע שגם אבי גבאי יצטרף לגוש המרכז אם יבין שמפלגת העבודה מרוסקת בשל ההשתלטות עליה בידי שונאות הגברים שלי יחימוביץ׳ ומרב מיכאלי שבדעותיהן צריכות להשתייך למרצ ולא למפלגת העבודה ובוודאי שלא לגוש הקרוי המחנה הציוני.

 

החידה האמיתית היא בני גנץ. גנץ אמנם תקף את נתניהו על הרפיסות בעזה, אחר כך נפגש עימו בהזמנת שר הביטחון למה שכונה התייעצות ביטחונית״, ומאז נדם שוב. בסקרים מקבל גנץ כ-15 מנדטים, שאת רובם הוא לוקח ללפיד. קולות אחרים זולגים גם מהמחנה הציוני (בעיקר תומכי ציפי לבני שמאכזבת מאוד בקדנציה הנוכחית) ומהליכוד.

 

במציאות הישראלית יצירת גוש כזה רינה פשוטה אך היא הכרחית כדי להביא לשינוי בחברה הישראלית בטרם תתפורר ולשוסע אם נתניהו יצליח להקים שוב ממשלת ימין קיצוני, מתנחלים וחרדים.

 

עניין מרכזי