הפעולה נחוצה אבל נתניהו עושה ממנה חגיגת יחצנות פוליטית

יאיר לפיד תוקף היום את שר הביטחון נתניהו. לא את פעולת איתור המנהרות וחיסולן אלא את מסע היחצנות המגושם שלו במטרה לזכות בנקודות בזירה הפוליטית.

 

בראיון רדיו אמר לפיד: “בצפון אנחנו עושים פעולה חשובה ואני מגבה אותה, רק ההצגה מיותרת. נתניהו עושה יותר מדי יח”צנות סביב אירועים ביטחוניים. זה היה נכון לגבי הנאום באו”ם ולגבי מופע הקלסרים. הרוסים החליטו להסתובב עלינו לא בגלל הפלת המטוס הרוסי, אלא בגלל שרה”מ ומקורביו רצו לדבר בתקשורת על 200 תקיפות בסוריה.

 

״כל מיני דברים שנעשו שנים בשקט הפכו היום למיצג אור-קול. דרג מדיני מגדיר בסוף את גובה החשיפה של דברים כאלה. אתם מדמיינים לעצמכם ששרון עושה הצגה של הקלסרים? מה שצריך להיות מודיעיני צריך להישאר מודיעיני. לא כל דבר צריך להפוך למסיבת עיתונאים.

 

״המידע על המנהרות הגיע לפני ארבע שנים. אני מגבה את הפעולה, אבל אין שום דבר בפעולה הזו שמצדיק את הפקרת תושבי הדרום. לא הכנו בחמאס מכה קשה, ויחיא סינוואר עשה מסיבה באמצע עזה ללא חשש שיורידו אותו. צה”ל יודע לפעול בשתי זירות, אבל זה לא המקרה. היה צריך לסיים בעזה את מה שצריך ואז לפנות לצפון. זו החלטה של דרג מדיני, שכרגיל רץ להתחבא מאחורי הצבא”.

לפיד המשיך לתקוף את נתניהו ולמעשה התייצב לצד ליברמן. לדבריו, “שר ביטחון התפטר בגלל זה, בנט ושקד התנגדו לזה בחריפות, הטענה שהיה קול אחד בעד טיפול בדרום קודם היא מגוחכת. הצבא ימלא כל פקודה שיתנו לו, השאלה מי ייתן פקודות. ישבתי בקבינטים וישבתי עם איזנקוט בלא מעט ישיבות. הוא לא צמחוני, הוא איש שיודע לקבל החלטות. הצבא קיבל פקודה שישראל חוטפת 500 פצמ”רים ואנחנו לא מגיבים”.

.

עניין מרכזי