כשלה מזימת נתניהו לרסק את יחידות העילית המשטרתיות: אדרי לא יהיה מפכ״ל

משה צ׳יקו אדרי לא יהיה המפקח הכללי הבא של משטרת ישראל. הערב, בעקבות גילויים חדשים ומחשידים על התנהלותו, בתוספ סימני שאלה חמורים על נתאמתו לתפקיד, נאלץ אדרי להסיר את מועמדותו לא לפני שטען שחוסל מכל כיוון אפשרי.

 

הדבר היחיד שאדרי מתכחש לו היא העובדה שמי שהכשיל את צ׳יקו הוא אדרי. כן הוא עצמו. האיש אינו ראוי והוא התפתה להיות בובת הסמרטוטים של ביבי באמצעות ארדן בהאמינו שנתניהו מסוגל להעביר הכל במדינה הזו, משל היה ארדואן.  למזמל של ישראל כולה – המהלך הזה כשל.

 

ניצב אדרי משמש מנכ״ל משרדו של השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן. השאלה היא האם הוא יכול כלל להמשיך בתפקידו נוכח הגילויים האחרונים אודותיו. מי יצא מרוט נוצות מהסיפור הוא בנוסף לנתניהו גם ארדן שעמד על הרגליים האחוריות וניהל מאבק מלוכלך במיוחד כדי לכפות את מינויו של אדרי, חרף פסילתו על ידי הוועדת לאישור מינוי בכירים בשירות הציבורי.

 

 

מזימת העל של נתניהו וארדן היתה למנות מפכ״ל פוליטי מטעמם, שימוטט וישתק את יחידות המשטרה הבכירות כך שחקירות השחיתות הציבורית נגד בכירים יהיו כמעט בלתי אפשריות ובעיקר בלתי יעילות, דלות תקציב וחסרות יכולת לעקור את השחיתות הנוראה המתפשטת בשירות הציבורי ובמערכת הפוליטית השלטת.

 

הממשלה עמדה לאשר ביום ראשון את מינוי אדרי למרות הכל, זאת חרף הודעת היועץ המשפטי מנדלבליט כי הוא תומך לחלוטין הן במשטרה והן בוועדת גולדברג. אילו אושר המינוי בממשלה היתה ההעכרעה בנושא עוברת לבג״צ. בעבר לא התערב בית המשפט העליון בפסילות מסוג זה.

 

עכשיו ייפתח מחדש המאבק על המפכ״לות והמועמד הטיבעי הוא ממלא המקום אחרי סיום תפקידו של אלשיך בשבוע שעבר, ניצב מוטי כהן, אחיו של דודי כהן שהיה מפכ״ל בעבר.

 

עניין מרכזי