יוסי בניון מתעקש להשפיל את עצמו בדעיכה משפילה

בגיל 37 ועם יכולת עלובה מאז חזר לארץ מאנגליה, נזרק יוסי בניון ממכבי פתח תקוה לפני משחקה בשבת. אבי לוזון הזמין לו מונית ושלח אותו הביתה אחרי שסירב להתלבש ולשבת על הספסל במשחק עם אשדוד. המאמן אלישע לוי הבטיח לו להשתלב במשחק במחצית השניה אבל יוסי סירב ללבוש את מדי הקבוצה.

 

בניון מתעקש לעשות צחוק מעצמו. במכבי חיפהת במכבי תל אביב ובבית״ר ירושלים הוא בא, איכזב ונאלץ ללכת הלאה. עכשיו הוא עושה את שטיקים שלו ללוזונים.

 

היום אמר הבוס אבי לוזון: “אני לא יודע איזה תסריט היה לבניון בבית״ר, אבל הוא שחקן מספיק גדול כדי לדעת להתנהג. כשהבאתי אותו לפני שנה למכבי פ״ת, ראיתי בו מודל לחיקוי עבור כל הילדים במחלקת הנוער. זו בטח לא התנהגות שאני מצפה ממנו, ברגע שהמאמן מודיע לו שהוא לא פותח בהרכב והוא מחליט על דעת עצמו שהוא לא מתלבש. מתוך 13 משחקים ב-10 משחקים הוא פתח, אז על מה הוא מלין, אני לא כל כך מבין״.

.

אבי לוזון דיבר הבוקר בגלצ והוסיף: ״כאשר הקבוצה הגיעה לאשדוד, ישר בירידה מהאוטובוס, המאמן הודיע ליוסי שהוא לא פותח בהרכב, שהוא יישב על הספסל וישתלב במחצית השנייה. אלישע ידע מי פותח רק ביום שישי, אחרי שנעשה מבחן כשירות למנור סולומון וללידור כהן. יוסי צריך להבין שהמאמן קובע. לשמחתי, יש לנו ארבעה קשרים קדמיים מצויינים כולל אותו והמאמן צריך להחליט מי השלושה מתוך הארבעה שפותחים בהרכב”.

.

“כשהגעתי למגרש והבנתי את הרעש סביבו, ביקשתי ממנו לנסוע הביתה והזמנתי לו מונית. לא התאים לי שכולם יתעסקו בזה במקום במשחק. התנצלות? אני אדבר איתו בהמשך היום ותהיה לו ועדת משמעת. הוא יתנצל ואם לא, בכל מקרה חשוב לי יותר שהוא יבין את מקומו מאשר התנצלות כזאת או אחרת”. צילום; אתר מכבי פתח תקוה.

 

עניין מרכזי