כל האמת על תיירות זנות, סקס וסמים לישראלים בדרום אמריקה

שלטונות קולמביה מנהלים מלחמת חורמה נגד כנופיית ישראלים המפעילה תיירות מין עניפה שבמסגרתה מגיעים גברים ישראלים, נשואים ברובם, לכאורה לטיול בדרום אמריקה ולמעשה לצורך בילוי של סקס, סמים, אורגיות ובילוי עם זונות מקומיות.

 

היום נעצרו בקולומביה 14 ישראלים שהפעילו והשתתפו בהפעלת הרשת. התובע הכללי של קולומביה, נסטור ניירה,  הודיע כי הישראלים מואשמים בהשתתפות ברשת לניצול מיני של קטינות. בהודעה נמסר כי בפעולה ממושכת נחשף ופורק ארגון פשיעה ישראלי חזק שניצל מינית ילדות, מתבגרות ונשים והפך אותן לשפחות מין בתשלום. תיירות הסקס המאורגנת בוצעה לערים הקולומביאניות קרטחנה, סנטה מרתה, מדיין ואפילו לבירה בוגוטה הגיעה.

.

על פי החשד, הזונות היו ברובן קטינות ונשים בוגרות יותר מוונצואלה. הארגנים ניצלו את המצב הכלכלי החמור שלאיו הידרדרה המדינה הזו כדי לשכור, לשעבד ולנצל נשים ולהפוך אותן לשפחות מין עבור ישראלים תאווי בילויים מופקרים.

 

הקולומביאנים אומרים עוד כי חלק מהמגיעים לבילויי המין במסווה תיירותי ״הם בעלי עבר צבאי וביטחוני בישראל״. התובע מסר עוד כי החשד הוא שבראש המערכת עומד אדם בשפ אסי בן מוש, מי שנתפס וגורש מקולומביה כבר לפני שנה. החקירה התרחבה עתה גם למדינות אחרות בדרום אמריקה שעל פי החשד הרשת הישראלית הופעלה לפי אותם פרמטרים.
מבוקש בקולומביה, אסי בן מוש.

פעולת המעצר כ”מבצע הגדול ביותר נגד תיירות המין בעיר שלחוף הים הקאריבי”. רבות מהקורבנות הן נערות מוונצואלה שמגיעות לקולומביה במצב פגיע. על פי הודעת התביעה, “הן מגיעות למדינה ומצפות למצוא עבודה, אך מגלות מציאות שונה לגמרי. המסמכים שלהן נלקחים מהן, הן נסגרות במקום מסוים ומנוצלות מינית”.

שלטונות קולומביה ביקשו את עזרת האינטרפול במאמציהן לעצור את החשוד המרכזי וכמה מפעיליו. לפני חודשים אחדים נערכה פשיטה דומה, במהלכה נעצרו 18 בני אדם, בהם כמה ישראלים. משטרת ישראל מקבלת דיווחים על המתרחש.

עניין מרכזי