נתניהו: שמרנו סוד והחיזבאללה לא ידע שהמנהרות נחשפו

ראש הממשלה ושר הביטחון, בנימין נתניהו, והרמטכ״ל, רא״ל גדי איזנקוט, קיימו אתמול הערכת מצב ביטחונית בפיקוד הצפון עם מפקד פיקוד הצפון, אלוף יואל סטריק, ומפקדים בכירים נוספים. נמסרה סקירה על התקדמות מה שמכונה מבצע ״מגן צפוני״ ועל פעילות הכוחות בגזרה.

.

לאחר מכן ראש הממשלה שוחח בסוגיות מבצעיות עם המח״טים הגזרתיים והמג״דים שנמצאים עם יחידותיהם בתעסוקה מבצעית בגבול הצפון.

נתניהו אמר בין היתר:
״נפגשתי עם הרמטכ״ל, אלוף פיקוד הצפון, המח״טים והמג״דים. חשפנו את המנהרה השלישית.  אנחנו מפרקים באופן שיטתי את נשק המנהרות. הדבר החשוב ביותר זה ההיערכות שקיימת כאן גם ברוח וגם בחומר לתגובה חזקה מאוד אם החיזבאללה יעשה את הטעות הגדולה ויחליט לפגוע בנו או להתנגד לפעולה שאנחנו עושים. חיזבאללה יחטוף מכות שהוא לא יכול אפילו לדמיין.

.

״הדבר החשוב ביותר הוא הרוח של המפקדים והלוחמים, והיא חזקה ואיתנה והם ערוכים היטב. חיזבאללה חשב שהוא חופר בלי הפרעה. אנחנו ידענו ותכננו וזה לא דלף.

.

״שמרנו על הסוד, תכננו את זה בקפידה. אנחנו מבצעים בדיוק את מה שתיכננו, אבל אנחנו ערוכים גם לבלת״מים. יש פה עוצמת אש כבירה. אנחנו ערוכים לזה ואנחנו גם בנויים לזה מכל הכיוונים.״
.״המבצע ימשך כמה שצריך והוא עובד כרגע בקצב טוב מאוד, אפילו מקדים קצת את לוח הזמנים. הוא ימשך כמה שצריך עד שנשלול לגמרי את נשק המנהרות מהחיזבאללה.

.

״תחשבו מה היה קורה פעם, תחשבו שלא היינו עושים את זה, תחשבו שבאיזה יום סגריר בערפל, חיזבאללה מגיח מן המנהרות וחוטף לנו אנשים, תחשבו באיזה מצב מדינת ישראל הייתה יכולה להימצא עם מסעות הרג וחטיפה של חיזבאללה לתוך שטחנו, דבר שלא היה מאז 48′. תתארו לכם מה קרה ותבינו שמדובר כאן בצעד גדול חשוב מאוד. הניסיונות לבטל את זה, להגחיך את זה – הם המגוחכים. יש כאן צעד חשוב מאוד.

״זה מבצע גדול מאוד וחשוב לביטחון ישראל. כל אחד מבין את זה רק אם הוא חושב מה היה קורה אם לא היינו עושים את זה והם היו עושים את זה לנו.

.

״אני מעריך שחיזבאללה מבין שאנחנו ערוכים היטב לכל ניסיון של תגובה שלו והוא מעריך שיש לנו כוח עצום כאן מולו. אני אומר לכם כרגע שיש לו הערכת חסר.״

.

״הערב תצא משלחת של צה״ל למוסקבה לפי הסיכום שלי עם הנשיא פוטין. היא תסביר את המבצע שאנחנו עושים כאן והיא תבהיר בצורה חד-משמעית שישראל שומרת לעצמה את הזכות והחובה לפעול נגד התבססות צבאית איראנית בסוריה, גם של חיזבאללה בסוריה ושל גרורותיה של איראן פה, בניסיונן לחפור מנהרות מתחת לגבול.

.

״אנחנו נעשה כל מה שצריך ואני מעריך שהמסר הזה יעבור בצורה מאד בהירה גם לעמיתינו הרוסים.״

צילום : קובי גדעון/ לע״מ

עניין מרכזי