המחבל הסתלק עם נשק שנטל מאחד החיילים שהרג

הפיגוע ביום חמישי בגדה עורר שאלות רבות בנוגע להתנהלות החיילים. נשקו של אחד החיילים נלקח על ידי המחבל לאחר ביצוע הירי והוא נעלם. המצוד אחריו נמשך.

 

החיילים שנהרגו הם: סמל יובל מוריוסף ז”ל, לוחם בחטיבת “כפיר”, בן 20, מאשקלון, ורב-טוראי יוסף כהן ז”ל, לוחם בחטיבת “כפיר”, בן 19 מבית שמש. מוריוסף ז”ל הועלה לאחר נפילתו מדרגת סמל לדרגת סמל-ראשון. רב-טוראי יוסף כהן ז”ל הועלה לאחר נפילתו מדרגת רב-טוראי לדרגת סמל.

 

קודם דיווחנו: הסלמה בגדה חרף שיתוף הפעולה הביטחוני בין ישראל לרשות הפלסטינית. בפיגוע ירי בכביש 60 ליד ההתנחלות עופרה בצומת לכיוון בית אל בגדה נהרגו שני ליילים. חייל נוסף נפגע והוא מוגדר במצב אנוש וישנה גם במצב בינוני.

 

המחבל שביצע את הפיגוע הגיע סמוך לטרמפיאדה, פתח באש והרג את החיילים שניצבו שם. המחבל היורה שב למכונית שהסתלקה מהמקום. מאוחר יותר נמצאה המכונית נטושה. הרוצח וסייעניו נמלטו כנראה רגלית.

.

ההערכה היא שמדובר הפעם לא במפגע בודד אלא בחולייה שפעלה בהשראת החמאס. החמאס והג׳יהאד האיסלאמי בירכו על הפיגוע אך לא נטלו אחריות לביצועו.

.

המתנחלים דורשים לאסור תנועת פלסטינים בכביש 60 וכמובן גם עוד תקציבים לבניית עוד ועוד בהתנחלויות  ראש מועצת בנימין, ישראל גנץ: “נשב יותר בחיבוק ידיים. הצעד ראשון חייב להיות איסור מוחלט ומיידי על האוכלוסייה הערבית להמשיך לנסוע בציר 60. במקביל חייבים לצאת מהחשיבה המקובעת, להבין שאנחנו בעיצומו של גל טרור רצחני חדש ולבצע טיפול שורש אמיתי בתשתיות הטרור. תושבי בנימין לא יהיו ברווזים במטווח הירי של הטרור הפלסטיני”.

 

הבוקר החל בפיגוע דקירה בירושלים שבו נפצעו שוטרת ושוטר מג״ב. המחבל חוסל.

 

עניין מרכזי