דיווח: המנהרות שנחשפו לא חדרו לשטח ישראל

ישראל דיווחה ביום ראשון על מציאת מנהרה רביעית שנחפרה משטח לבנון לכיוון ישראל. בהודעה הצבאית נאמר כי המנהרה לא סיכנה ישוב ישראלי וכי מאמצי איתור כל המנהרות בצפון נמשכים.

 

קודם דיווחנו: מקורות ביון זרים מדווחים כי ההודעות הישראליות על הסכנה האיומה שריחפה על ישראל כביכול מן המנהרות של החיזבאללה בגבול לבנון, אינן אלא ספין של נתניהו מטעמים פוליטיים.

 

עיתון ערבי היוצא לאור בלונדון מדווח מפי מקורות בכוח יוניפי״ל של האו״ם, המוצב בדרום לבנון מאז סיום מלחמת לסנון השנייה, כי בניגוד לטענה של נתניהו שלוש המנהרות שנחשפו הן קצרות, קטנות ואף לא אחת מהן חדרה לשטח ישראל.

 

עם זאת, נמצא כי היתה חריגה משטח לבנון וחדירה לתחום המפריד בין שתי המדינות כלומר מעבר לקו הכחול. בשל חריגה זו לא תוכל בסופו של דבר ממשלת לבנון, לדברי העיתון “אלחיאת”, להמשיך להמנע מנקיטת עמדה ברורה כלפי פעולות החיזבאללה.

 

לפי שעה מאז חשיפת המנהרות נשמר השקט בצפון ולמעט תקרית בודדת לפני כשבוע, נותר הסטטוס קוו על כנו. מקורות איראניים ורוסיים אומרים כי במקרה של מלחמה, לא יזדקקו הכוחות הלבנוניים ובני בריתם למנהרות הפיצפוניות כדי לפגוע קשות בישראל. ״בכלל, עבר זמנן זנ המנהרות והעתיד צוםה הפתעה אחרת״ נטען מעבר לגבול.

 

עניין מרכזי