על פי הוראתה: גופת רונה רמון תישרף

רונה רמון, אלמנתו של האסטרונאוט הישראלי הראשון אילן רמון ואמו של אסף רמון, טייס קרב שנהרג בתאונת אימונים, נפטרה בגיל 54 מסרטן הלבלב. הותירה אחריה שלושה ילדים. על פי הוראתה, גופתה לא תיקבר אלא תישרף והאפר יפוזר ללא זכר. רמון ציוותה על כך כדי למנוע ממשפחתה הלווייה נוספת.

.

הנשיא ריבלין מסר:

“רונה רמון הלכה מאיתנו, כפי שחיה בינינו- אצילית, זכה, מלאת אמונה. אילן ואסף נגעו בשמים, ורונה נגעה לנו בלב. ועכשיו רונה אהובה, ‘מלאכי ציפורים מעלייך, מלווים את צעדייך'”.

.

“לא נשכח איך בנית מתוך החורבן, נטעת משמעות בכאב האינסופי, מילאת ביצירה את החסרון שלא יוכל להימנות. נמשיך ונרבה מאורך, האור שהפצת ‘לכבוד העושים למרות הכאב, והיוצרים מתוך החושך’ נרים מבטנו למרומים ונחפש אחריכם, שלושה כוכבים זוהרים”, דברי הנשיא ורעייתו.

.

ראש הממשלה נתניהו פרסם הודעת אבל: ״רונה עמדה בגבורה לאחר נפילת בעלה אילן ובנה אסף זכרם לברכה – טייסינו הנערצים. היא נאבקה באותה גבורה במחלת הסרטן, שלצערנו הרב הכריעה אותה היום. תמיד נזכור אותה ואת משפחתה המופלאה. יהי זכרה ברוך״.

.

שר התחבורה ישראל כץ:

“אני כואב את לכתה של רונה רמון, סמל ישראלי, שלקחה את כאבה האישי והפכה אותו לחוזק ולמפעל חיים בחינוך וקידום בני נוער. כאשר בישרתי לה שהחלטתי לקרוא לשדה התעופה האזרחי הראשון שמוקם מאז קום המדינה ברמת תמנע ליד אילת ע״ש בעלה אילן ובנה אסף ז״ל לא היה מאושר ממנה”.

.

“לפני מספר חודשים זכיתי לקיים יחד איתה ועם בני המשפחה טקס מרגש מאין כמוהו לקריאת השדה על שם יקיריה אילן ואסף. בקרוב כאשר נחנוך את שדה התעופה רמון, רונה תהיה שם ביחד איתנו ועם אילן ואסף והחברים”, דברי השר כ”ץ.

עניין מרכזי