הוארך שוב מעצרו של רמי יוגב בכיר האבטחה באל על

בית המשפט קבע כי בחומרים המצויים בידי המשטרה נגד החשוד רמי יוגב מבסס חשד סביר בעוצמה גבוהה בעבירות חמורות המעלות מסוכנות ושיבוש חקירה״. מעצרו של בכיר האבטחה באל על הוארך בשישה ימים. 

 

יוגב חשוד שפעל בשירות ארגוני פשע ואיפשר הברחת סמים מסוג קוקאין בשווי עשרות מיליונים במזוודות שהועלו למטוסי אל על בחשאי וללא בדיקות ביטחוניות. 

 

הפרשה זו נחקרו 11 חשודים בחשד למעורבות בעבירות של תיווך וייבוא סמים, קשירת קשר לפשע והלבנת הון וכן עבירות נוספות. בבית המשפט נטען כי המעורבים, כל אחד על פי חלקו, חשודים שקשרו קשר, תכננו, תיווכו והוציאו לפועל ייבוא של מאות קילוגרמים של קוקאין בשווי מאות מיליוני שקלים. חמורה עוד יותר העובדה שארגון הפשע עסק לא רק בסחר בסמים אלא אף בייצור ובסחר בכלי נשק. 

 

הפרשה נחקרת ונבדקת גם בשירות הביטחון הכללי שרמי יוגב היה חלק ממנו הוא שירת גם המוסד. אבטחת מטוסים ישראליים מצויה בהנחיית השב״כ ואין ספק שמדובר במחדל נורא. הבעיה היא האמון שניתן ביוגב משך שנים כה רבות ללא פיקוח הולם עליו ועל התנהלותו.

 

שירות הביטחון הכללי איננו מגיב להתפתחויות אך אין ספק שיוסקו מסקנות ומעתה יהודק הפיקוח גם על אנשי צוות הטיסה וגם על המאבטחים ומפקדיהם. 

 

עניין מרכזי