אלשיך: למנוע מנתניהו ואנשיו לקבוע מי יהיה המפכ״ל הבא

רוני אלשיך בא לפקד על המשטרה מהשב״כ. נתניהו הביא אותו ובהמשך התאכזב מאוד. כי אלשיך היה נאמן לתפקידו ולאנשיו ולא נכנע לרצונות הפסולים של הפוליטיקאים.

 

היום אמר אלשיך כי יש למנוע מנתניהו את האפשרות למנות את המפקח הכללי הבא של המשטרה הואיל והאינטרס הוא אישי ופוליטי. אלשיך אינו משלה את עצמו שהשינוי יחול מיידית, אבל להציע מותר.

 

לדבריו, “צריך לבנות איזשהו פורמט, אולי להקים ועדה ציבורית, שוודאי שהפוליטיקאים יהיו חלק ממנה אבל לא רק פוליטיקאים. בעיניי זה לא פחות חשוב מוועדה למינוי שופטים ופה מדברים על אדם אחד. כאשר האדם האחד הזה לא יכול להיות עצמאי, אז במשך קדנציה שלמה חלילה תהיה משטרה שאיננה עצמאית ולא יכולה להיות הממונה על אכיפת החוק בצורה שוויונית וא-פוליטית”.

.

אלשיך הביע תקוה שייבחר מפכ”ל חדש המהירות למשטרה במהירות על מנת שאפשר יהיה ״לצאת מהמצב הזמני והבעייתי הזה ולתפקד בצורה מלאה”.

 

 

לפני אלשיך דיבר בוועידה כלכלית

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט שאמר בקשר להחלטה הצפויה על העמדתו לדין של נתניהו בתיקים שונים: “זה לא סוד שעומדים בפני החלטות בנוגע לתיקים בהם נחקר נתניהו כחשוד. נעבוד מהר אך לא על חשבון ההחלטות, לא רודפים אף אדם אלא רק אחר הצדק. פרקליט המדינה מסר אתמול על דעתי שיתקיימו דיונים שבסופם יתקבלו החלטות. ליוויתי את התהליך מקרוב, החקירה בוצעה בנחישות ובמקצועיות”.

 

ההחלטה הסופית על ההעמדה לדין צפויה להתקבל בהקדם האפשרי: ״הצוות יתכנס מעתה לעיתים קרובות בלשכתי כשהוא ממוקד כאיש אחד בבחינת הראיות לצורך קבלת ההחלטות לפי דין. אמרתי בעבר: אנחנו לא רודפים חלילה אחרי אף אדם אלא רק אחר האמת והצדק. ההחלטות יתקבלו רק לפי הראיות והדין, שום שיקול אחר לא ישפיע. נעבוד מהר – אך לא על חשבון ההחלטות המקצועיות. לנגד ענינו  אמן הציבור. כך נמשיך וננהג גם כעת”.

 

עניין מרכזי