ארדואן מחריף את ההתקפות: נתניהו רוצח ולא נהסס להתעמת עם ישראל

שר החוץ הטורקי, מבלוט צ’בושולו, המשיך בקו התוקפני שבו החל בשבוע שעבר נשיאו ארדואן ותקף את ישראל בהדגשה על השליט הישראלי נתניהו. ההתקפות המילוליות הטורקיות על ישראל הפכו ברוטאליות ימים ספורים אחרי שארדואן הצליח להפחיד את טראפ ולגרום לבריחתו מסוריה תחת איום מילולי בלבד לפגוע בחיילים האמריקניים השוהים בצפון סוריה ומסייעים לכורדים לשלוט בכל האזור הגובל עם טורקיה.

 

בשבת אמר ארדואן: “היהודים בישראל בועטים באנשים כשהם שוכבים על הרצפה. למעשה, יהודים בועטים לא רק בגברים אלא גם בנשים וילדים כשהם מופלים על הארץ. אבל אנחנו, כמוסלמים, נתעמת עם האנשים  האלה, אם יש להם אומץ להתמודד איתנו, ואנחנו כבר נלמד אותם לקח”.

 

היום, בתחילת השבוע, אמר השר הטורקי כי “נתניהו הוא רוצח בדם קר. הוא אחראי לטבח של אלפי פלסטינים. נתניהו מפציץ ילדים שמבלים בחופים. טורקיה לעולם לא תפסיק לחשוף את האמת”. אין ספק שההתקפה מרוכזת ומתוזמנת. נציג מפלגת השלטון בטורקיה פרסם גם הוא הודעה ולפיה “נתניהו, הנחקר בחשד לקבלת שוחד בישראל, מנסה להפעיל מניפולציות על הקהילה הבינלאומית. הוא חושב שיוכל להסתיר את המציאות באמצעות תקיפת צבאנו ונשיאנו”.

 

נתניהו הגיב על דברי ארדואן: ״הטורקים טובחים בכורדים. שארדואן לא יטיף לנו מוסר״.

 

עניין מרכזי