נתניהו תובע אישית את העיתונאי בן כספית

‏ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיש בתחילת השבוע תביעת דיבה נגד כתב מעריב בן כספית המשדר גם יומן חדשות ברדיו מקומי השייך גם הוא לאיש העסקים אלי עזור. התביעה הוגשה גם נגד עזור ונגד עורך מעריב דורון כהן.

.

נתניהו תובע פיצוי בסך 200 אלף שקלים מהעיתונאי בן כספית על דברים שכתב בטור בעיתון מעריב בסוף השבוע האחרון. בטור נטען כי נתניהו דאג באמצעות מקורבו ח”כ מיקי זוהר, להצמיד את תנאי הפנסיה של היועץ המשפטי של הכנסת אייל ינון לאלה של שופט.

.

ינון הוא בן זוגה של המשנה ליועץ המשפטי לממשלה לעניינים פליליים. בכתב התביעה נטען כי כספית מנהל ‘מסע השמצות מכוון ומתוזמר היטב נגד ראש הממשלה, במסגרתו הוא מנצל כל הזדמנות שנקרית בדרכו להפיץ מסרים פוגעניים ביחס לראש הממשלה’.

 

נתניהו אומר עוד בכתב התביעה כי הפרסום של כספית ‘מייחס לראש הממשלה האשמה קשה וחמורה מאין כמוה, שאותה הציג הנתבע ללא היסוס בפני הציבור, על אף שבדיקה פשוטה הייתה מגלה כי אין בדברים שמץ של אמת, ומדובר בשקר גס’.

.

לדבריו, ‘אין ולא יכול להיות כל קשר בין צירופה של עו’ד מררי לצוות הפרקליטים וממילא לא היה ידוע לראש הממשלה, להטבה שניתנה לעו’ד ינון כחצי שנה קודם לכן. גם ‘הטענה כאילו אותה הטבה ניתנה ביוזמת ח’כ מיקי זוהר כשלוח של ראש הממשלה, היא עזת-מצח, מקוממת ושקרית.

.

׳אם כספית היה טורח לבדוק את העובדות, הוא היה מגלה כי עוד בחודש מאי 2018 החל ח’כ מיקי זוהר לטפל בנושא הצמדת תנאי הפנסיה התקציבית של היועמ’ש לתנאי שופט, וכי לראש הממשלה לא הייתה כל נגיעה לכך’.

.

הדברים שכתב כספית הם השמצה חמורה נגדו, טוען ביבי. יצויין כי הקטע המדובר הושמט מהפירסומים ברשת האינטרנט אך נותר חקוק בעיתון המודפס מיום שישי. תפוצת העיתון דלה ביותר ולכן בתיקון הכתוב הוכיח הנתבע כי פעם מיידית להקטנת הנזק, דבר שמן הסתם יילקח בחשבון בהחלטת בית המשפט.

.

בכתב התביעה מצוין כי כבר ביום שישי פנה עו’ד תל-צור לכספית במכתב התראה, ובתשובת כספית הוא ‘הודה למעשה, הודאת בעל דין, כי אין באפשרותו להגן על הסיפור השקרי שפורסם על-ידיו בכוונת מכוון’.

.

עו״ד נבות תל-צור המייצג את נתניהו מפרט את מגעיו עם כספית, לאחר הפירסום וטוען שעל הכתב היה לפנות מראש לקבל תגובה לפני פרסום ולא להציע רק בדיעבד להוסיף את תגובתם.

 

בן כספית ניהל משפט דיבה שארל 7 שנים בתביעת לשון הרע שהגישה נגדו שרה נתניהו. בסופו של דבר הגיעו הצדדים לפשרה בהליך גישור, לפיה כספית הביע צער מעל דפי העיתון בפני שרה נתניהו, וחברת הביטוח של ‘מעריב’ שילמה לנתניהו 50 אלף שקל לכיסוי ההוצאות המשפטיות.

.

נתניהו צייץ לאחר הגשת התביעה:

‏רק לפני חודשים ספורים נאלץ בן כספית להתנצל ולשלם פיצויים לרעייתי שרה על כתבה שקרית שפרסם נגדה. ביום שישי האחרון הוא פרסם עוד אחת מההכפשות ההזויות שלו נגדי. אם היה בודק את העובדות בגוגל הוא היה מגלה שההכפשה הזאת מתנפצת מאליה, קודם כל בגלל שלוחות הזמנים סותרים את שקריו.

 

עניין מרכזי