הבחירות הוקדמו לאפריל 2019

הכנסת צפויה להחליט מיידית על פיזורה ועל הליכה לבחירות ב-9 באפריל 2019. בנימין נתניהו הבין בימים האחרונים אחרי הציוץ ההזוי נגד בן כספית, אחרי המהלך ההזוי של טראמפ בסוריה, אחרי מהלך מסויים שנקט בו פוטין מאחורי הקלעים ונתון נוסף, שהוא אבוד בדעת הקהל החשובה באמת. לכן החליט ללכת לבחירות חפוזות בניסיון להקדים את המפולת האישית המאיימת עליו.

.

 

משרד המשפטים מיהר לפרסם הודעת הבהרה לפיה העבודה של הפרקליטים על תיקי החקירה נגד נתניהו תימשך ללא הפוגה.

 

.

ההשתלשלות: בתום פגישת נציגי המפלגות המרכיבות את הקואליציה הוחלט להקדים את הבחירות ולקיימם בחודש אפריל הקרוב. כנראה ב-9.4.2019  הכנסת תפוזר בהסכמה.

.

נתניהו החליט על המהלך בעקבות תנאים חיצוניים ההולכים ומתהדקים סביבו ועיקרן, אובדן אימון בציבור ובקרב ראשי מפלגתו וההערכה כי קרובה החלטת היועץ המשפטי לממשלה להעמידו לדין פלילי באשמת שוחד שתמנע ממנו להמשיך ולשבת ברחוב בלפור.

.

 

ההערכה היא שהיועץ המשפטי אביחי מנדלבליט יימנע מפרסום ההמלצה הרישמית על העמדת נתניהו לדין לפני בחירות. בכך מותירה מערכת החוק להכרעת הציבור האם להעניש את נתניהו על מעלליו או לתת לו להמשיך חרף כל המידע המצוי בידי הציבור.

.

 

בהודעה הרישמית נאמר:

‏מתוך אחריות תקציבית ולאומית החליטו ראשי מפלגות הקואליציה, בהסכמה ופה אחד, לפזר את הכנסת וללכת לבחירות חדשות בתחילת אפריל לאחר קדנציה של 4 שנים מלאות.

.

השותפות בכנסת ובממשלה תימשך גם בתקופת הבחירות.

.

ברגע שהכנסת מחליטה על פיזור. וקיום בחירות כלליות, הממשלה הופכת ממשלת מעבר המוגבלת ביכולותיה. היא אינה יכולה לקבל החלטות על חלוקת כספים מופקרת מדי.

.

עניין מרכזי