גם הילדים מרוצים: בחירת רהיטים לנוער

בשלב מסוים הופך חדר הילדים לארמון הפרטי של הילדים שלנו. זה קורה כשהם מחליטים שהם כבר אנשים גדולים, כאלה שיכולים לקבל החלטות על עצמם בעצמם, למרות שיש להם עדיין שורה של מטלות כמו לימודים והכנות לבחינות הבגרות. אלא שאפשר לתכנן חדר נוער שיספק את כולם – גם את מי שאחראי לביצוע ההזמנה ולתשלום, וגם את מי שאמור לבלות חלק ניכר מהזמן בין כותלי החדר.

 

המרכיב המרכזי: מיטת הנוער

 

אין ספק. רהיטים לנוער חשובים, וקשה להגדיר מי גובר על מי: השולחן שלצדו יכינו שיעורים, הארון שיעזור לשמור על הסדר או המיטה שחייבת להיות איכותית כדי להבטיח שנת לילה טובה. אלא שבכל זאת נדמה שלמיטה יש כאן חשיבות עליונה. שינה טובה ונוחות מרבים יאפשרו לנער או לנערה לנוח היטב אחרי יום עמוס חוויות ומידע חדש שנרכש בבית הספר, והרי ידוע שתהליכים שונים במוח מתבצעים בזמן שאנחנו ישנים. אז הילד אולי חולם על מיטה זוגית גדולה ורחבה, אבל מיטת נוער איכותית וחזקה יכולה להיות קצת יותר צרה – והרבה יתר נוחה. מיטה וחצי עם ארגז מצעים או מגירות נשלפות תשלב בין הנוחות של הילדים לבין מרחב נשימה, שהרי תוכלו לחסוך מקום רב על פתרונות אחסון אחרים.

 

המרכיב החיוני: שולחן כתיבה

 

בזמן השינה הנערים והנערות מתפתחים ותהליכים חשובים מתבצעים, אבל כדי לקבל את המידע הרב שהם אמורים לקבל – הם זקוקים לפינת לימודים נוחה. בקיצור, הם צריכים שולחן כתיבה שיתאים בדיוק לצרכים שלהם. אם החדר צר יחסית, תוכלו עדיין לתכנן שולחן כתיבה מרווח שעליו יוכלו לפרוס את הספרים, המחברות והספרים, ועל הקיר עצמו תוכלו לתלות את מדפי הספרים – במקום כוננית שגוזלת מקום יקר ונדיר. בשילוב עם כיסא אורתופדי נוח ועם בחירה בשולחן כתיבה בגובה הנכון, הכנת השיעורים והתרגול לקראת המבחנים ייראו אחרת לחלוטין.

 

זה שאי אפשר בלעדיו: ארון הבגדים

 

אם יש משהו שבני ובנות הנוער באמת אוהבים, זה בגדים. הרבה מהם. המשמעות היא שגם ארון הבגדים צריך להתאים לצורך הזה. הבשורה הטובה היא שאם תתכננו את המהלך הזה נכון, תוכלו לבחור ארון שישמש אותם לכל צורך באשר הוא: משמירה על הבגדים היפים שלהם, דרך אחסון חומרי לימוד שכבר אינם בשימוש, ועד לסידור משחקים, ספרי קריאה או ציוד הטניס והכדורגל הדרוש להם לחוגים. לחדר קטן יחסית אפשר בהחלט להזמין ארון הזזה שיחסוך מקום בפתיחת הדלתות, ועם צבעי עץ טבעיים ללא חומרים רעילים, תקבלו חדר שנראה נפלא אבל גם שומר על בריאות הילדים, וזה ללא ספק הנושא החשוב ביותר.