רוסיה זועמת: התקיפה הישראלית סיכנה מטוסים אזרחיים

מקורות ביון זרים: נתניהו מתגרה בפוטין ומסכן את הביטחון הלאומי הישראלי על מזבח הבחירות המתקרבות. ביקורת חריפה מגיעה ממוסקבה למחרת ההפצצה ליד דמשק. רוסיה מאשימה מפורשות את ישראל בתקיפה ואומרת כי מדובר בפרובוקציה חמורה שסיכנה לפחות שני מטוסים אזרחיים.

 

משמעות הודעה כזו, המנוסחת היטב היטב ותחת עינו הפקוחה של הנשיא פוטין, היא שגם התעבורה האווירית האזרחית מישראל ואליה עלולה להיקלע לבעיה אם נתניהו ימשיך בהרפתקנות המיליטנטית כל הדרך לקלפי בניסיון להוכיח שהוא ביריון קשקשים לא פחות מהדברנות של בנט ומקשקושי ליברמן.

 

הרוסים רואים בהפצצה פגיעה כפולה והתגרות חסרת תקדים של נתניהו בפוטין. הרוסים בהפצצה הפרה בוטה של הווטו הרוסי שהוטל על ישראל להפציץ בסוריה אחאי הפלת המטוס הרוסי ובנוסף, זו היתה התגרות והעמדה במבחן את מערכות ההגנה הרוסיות מסוג S-300 שסופקו לצבא אסד ומתופעלות על ידי חיילים רוסיים.

 

 

ממוסקבה נמסר כי חיל האוויר הישראלי שיגר 16 טילים למטרות ליד שדה התעופה האזרחי בדמשק. 14 טילים יורטו ונופצו על ידי מערך ההגנה האנטי אווירי הסורי – רוסי. לדיווח זה נלווית ההכחשה ממקורות מקורבים לחיזבאללה לפיהם נפגעו אנשי הארגון השיעי מקרב הבכירים שהיו במקום.

 

התקיפה בוצעה לטענת צבא רוסיה על ידי חמישה מטוסי F-16 ישראליים והם כשלו בהשגת מטרתם. עם זאת נפצעו לדברי הרוסים שלושה אנשי צבא סוריים. ועוד דבר, אומרים בחו״ל אם נתניהו לא יתעשת, רוסיה תשלח לסוריה מערכות טילי S-400 וזו כבר אופרה שונה לחלוטין.

 

עניין מרכזי