נתניהו: לא אזוז גם לאחר העמדה לדין

לזכותו של בנימין נתניהו ייאמר כי הוא אומר לכל מי שצריך לדעת את האמת: ״אל תרקמו לכם חלומות. איש לא יטוס במטוס הפרטי שלי, אף אחד לא יגור ברחוב בלפור ואף אחד לא יחליף אותי בראשות הליכוד. אני ממשיך ויהי מה לא רק אם יוגש נגדי כתב אישום אלא גם תוך כדי ניהול משפט שוחד או כל האשמה אחרת נגדי״.

 

הדברים מיועדים בעיקר לבכירי הליכוד ולאוזניו של מי שמבקש לרשת אותו.  בליכוד מדברים על מאבק ירושה סמוי שבו מצויים בהמתנה דרוכה ישראל כץ, ניר ברקת וגדעון סער.

 

בסמרטוטון, בלשונו של דמיון ראניון, שאינו אלא כרוזון יומי שמטרתו היחידה לשמר את שלטון נתניהו, מפיץ ביבי היום איומים מפורשים גם כלפי היועץ המשפטי מנדלבליט במטרה להפחידו כך שלא יעז להכריז על הגשת כתב אישום נגדו על לבחירות באפריל.

 

מנדלבליט יכול אולי להיות מודאג שמא ינסו לפגוע בו פיזית אם יבצע את מלאכתו כראוי אבל בסופו של דבר הוא ימסור את החלטתו כנראה בחודש פברואר. החומר אגב, ברור וחלוט ואין דרך אחרת זולת ניהול משפט.

 

צחי הנגבי נשלח מטעם נתניהו לומר הבוקר באפי טריגר בגלצ:

״ראש הממשלה נמצא היום בשיא כוחו ומעמדו – הצורך החוקי לפרוש הוא רק בהרשעה. פקיד לא יהפוך על פיה את החלטת העם”, אמר הנגבי.

 

נתניהו כופה עצמו הר כגיגית על המערכת כולה. הפוליטיקאים שקיוו כי המערכת המשטרתית והמשפטית תפטור אותנו מעונשו של זה, ימצאו עצמם בבעיה לא פשוטה. כי גם אם יהיו לליכוד 30 עד 35 מנדטים לגמרי לא ברור עם מי הוא יעשה קואליציה במצב של נאשם בעבירות שוחד חמורות כמו הענקת הטבות במיליארדים למקורבים תמורת טובות הנאה אישיות.

 

לפיד הודיע שלא ישב בממשלת נתניהו במצב כזה וספק אם גנץ ייאות. על העבודה אין בכלל מה לדבר, אורלי לוי בזה לו, ליברמן שונא את ביבי ובנט מתעב אותו. נשארים החרדים. עם זה לא בטוח שאפשר לנהל מדינה.

 

  • עניין מרכזי