גנץ לא רוצה את לבני: היא שמאלנית מדי

בני גנץ מחזר ומחוזר. עד כה סגר  כנראה דיל עם בוגי יעלון שמביא נדוניה של כשני מנדטים על פי הסקרים. ציפי לבני מאוד רצתה לחבור אליו והשניים קיימו משא ומתן לא רק בנוגע לתנאי ההצטרפות אלא בעיקר בנושאים רעיוניים. 

 

גנץ, העומד בראש המפלגה החדשה שייסד ושמה ״חוסן לישראל״, איננו מדבר בינתיים אבל מקורבים אומרים שהחליט בסופו של דבר לא לצרף את ציפי לבני לאחר שבדיקה העלתה כי אין בכוחה להביא קולות ולהיפך, היא עלולה להצטייר כשמאלנית מדי.

 

לבני קיימה השבוע פגישה אישית עם יושב ראש העבודה, אבי גבאי, והיא עדיין לא הודיעה מה החלטתה. האם לרוץ שוב עם העבודה ההופכת אבודה או אולי בסופו של דבר להעביר את רשימת התנועה שבראשותה לכתובת אחרת, אולי אחרי הכל עם גנץ. 

 

הגנרל גנץ נפגש יותר מפעם אחת עם יאיר לפיד אך לפיד הודיע כי הוא מוכן להסדר בתנאי שהוא ורק הוא היה המוביל ומספר אחת. בסקרים לפחות ישיגו שניהם ביחד או לחוד כ-27 מנדטים בעוד שהמחנה הציוני מתרסק למספר מנדטים חד סיפרתי. 

 

בינתיים נפוצו שמועות על אישים שונים העשויים להשתלב ברשימתו של גנץ. המעניינת שבהן היא השר לשעבר איש הגבארדיה הליכודית הוותיקה, דן מרידור.

 

ובינתיים הגיב לראשונה יושב ראש הליכוד, בנימין נתניהו, על הצטרפות בני גנץ לפוליטיקה. לדבריו, מדובר באדם חיובי אך ״אינני מתערב בחלוקת הקולות של השמאל״.  בכך ניסה נתניהו במחי משפט אחד, ועל אף שגנץ טרם אמר ולו מילה אחת מה עמדותיו ומה תוכניותיו, למקם את בני גנץ מחוץ למחנה הימין. 

 

המונח שמאל הפך סוג של קללה פוליטית וחברתית והכל בורחים ממנו. האם יצליח בני גנץ להתמקם במרכז האמיתי והשפוי? על זה תתנהל בחודשים הקרובים המערכה התודעתית המרכזית.

 

בכל מקרה, נתניהו ייזהר מאוד בהתבטאויותיו נגד גנץ משום שיזדקק לו אם ירצה להרכיב ממשלה יציבה בקדנציה הבאה, בהנחה שלא ייאולץ לעזוב מחמת האישומים הפליליים המרחפים מעל ראשו. 

 

רמי יצהר,

עניין מרכזי