סקר: גנץ מועמד מתאים יחיד להחליף את נתניהו

המערכת הפוליטית כמרקחה. בעוד שמפלגת גנץ יעלון ביצעה בעיקר מהומה במשרדיהן של שתי מפלגות, המחנה הציוני ויש עתיד, הרי שמפלגת הימין החדש של בנט ושקד מערערים את הסדר הקיים בימין.

 

הסקרים השונים שפורסמו מייד לאחר ההכרזה היו כה שונים ומרוחקים זה מזה עד שמתעורר החשש לאינטרסנטיות מצד המסמינים או בורות מוחלטת מצד המשיבים שטרם הבינו מה בדיוק קרה. אחרי הכל ההכרזה הגיעה במוצאי שבת, כשחלק ניכר מקהל היעד של המפלגה עוד לא עזה הבדלה ושאף לקירבו סיגריה מזיקה ראשונה.

 

הסקרים השונים מנבאים למפלגת הימין החדש בין 6 ל-12 מנדטים. נשמע מוזר ובכל זאת בכולם הם עוברים את אחוז החסימה. בנט ושקד שואבים אליהם מעט מאוד ליכודניקים אבל פוגעים במפלגות הלוויין של מי שמאסו בליכוד ומעדיפים מפלגת לוויין עם הנהגה אחרת.

 

הליכוד מאבד כשנים שלושה מנדטים בסקרים אלה אבל נותר עם 27. מי שכל קול יכול להיות עבורו בבחינת להיות בכנסת הבאה או לחדול הן מפלגות מתנדנדות כמו של ליברמן, כחלון ודרעי. לאלה צפויה מלחמת הישרדות קשה כמו גם לשרידי הבית היהודי ושותפיהם המתנחלים שודדי הקופה הציבורית.


סקר מינה צמח בחדשות 2. ליכוד: 27, גנץ/בוגי: 16, לפיד: 12. בסקר זה מתרסק המחנה הציוני ל-8 מנדטים וגם זה הרבה יותר מדי למפלגה אבודה הנשלטת ביגי שונאות גברים מעצבנות ומיותרות בפוליטיקה הישראלית. אחרי הכל יש הבדל מהותי בין מאבק לשיוויון מגדרי לבין מלחמת הנקמה העלובה שמנהלות יחימוביץ׳ ומרב מיכאלי נגד הגברים בישראל. 

 

המעניין במיוחד הוא הממצא האגבי של הסקרים המהירים ולפיהם זינק לראשונה משך יותר מעשר שנים מישהו לקרבה מאיימת לנתניהו בהתאמתו לתפקיד ראש הממשלה.

 

בני גנץ מקבל 29% תמיכה לעומת 36% לנתניהו. 24% אחוזים בחלוקה שווה הולכים לבנט וללפיד המשתרכים הרחק הרחק מאחור. הבחירות הבאות נערכות כשלכל ברור כי נתניהו גוסס פוליטית. זו בשורה נהדרת וראשיתה של ישועה לעם ישראל.

 

מערכת הבחירות הזו תמשיל להיות ההצגה הכי טובה בארץ בחודשים הקרובים.

 

עניין מרכזי