נתניהו: לא אתפטר גם אם יוחלט על העמדתי לדין פלילי

התגובות לדברי נתניהו בברזיל עוררו תגובות קשות במערכת הפוליטית. קחו למשל את הציוץ של אהוד ברק: ״מופע בכיינות של החשוד מבלפור בריו. שום ספין או שקר לא יסתיר את הפניקה. הוא מ-פ-ח-ד. לפתע כולם מתחילים להבין שהמלך עירום. כשייחשפו העובדות על עומק השחיתות- גם בימין, לא רק בשמאל ובמרכז יתנערו מהאיש וממעשיו״.

 


זו הפעם הראשונה שנתניהו חדל להשמיע את המנטרה השיקרית ״לא יהיה כלום כי אין כלום״. עכשיו הוא הולך צעד אחד קדימה ודוחה את הדרישה להתפטר. במסיבת עיתונאים שקיים בברזיל אמר כי לא יתפטר גם אם היועץ המשפטי יודיע לפני הבחירות על הכוונה להעמידו לדין שכן השימוע ממילא לא יתקיים לפניהן.

 

נתניהו תקף את מפלגת בנט שקד, האשים אותם בריסוק הימין למפלגות קטנות שעלולות לא לעבור את אחוז החסימה והודיע כי הוא פועל לאיחודים כדי לשמר את שלטון הימין גם בקדנציה הבאה.

 

בין היתר אמר ראש הממשלה:

 

״יש שתי סכנות במפלגה החדשה הזו. האחת – שהיא תרסק את גוש הימין לרסיסי מפלגות שלא יעברו את אחוז החסימה. הסכנה השנייה היא שאף אחד לא יודע מה הם יעשו עם המנדטים שהם יקבלו הם יכולים בקלות להעביר מנדטים מימין לשמאל. הם כבר היו בברית אחים עם לפיד. מי שרוצה ממשלת ימין ודאית יצביע לליכוד בראשותי. זה מבטיח שנוכל להמשיך להביא למדינת ישראל את ההישגים הכבירים”. 
“אתה שואל את עצמך למה הם תוקפים אותי בשצף קצף. אלמלא הם עשו את ברית האחים עם יאיר – השאלה עולה תמיד – האם זה יקרה עוד פעם? מבחינתי אני מעוניין לקחת את כל מפלגות הימין לממשלה הבאה אם אזרחי ישראל יתנו לי את המנדט”.

 

“יש לי ניסיון חיים, מניסיוני מי שאומר שאני לא יודע אם אני ימין או שמאל – הוא שמאל. כמו לפיד. זה לא סוד בברנז’ה מה מרכז הכובד של המפלגה הזו. אני אומר, תהיה גלוי לגבי הכיוון שלך”.

איילת שקד ונפתלי בנט בהצהרה מיוחדת, בחירות 2019, מפלגת הימין החדש, 29 דצמבר 2018 (ראובן קסטרו)ישראל היא מדינת חוק ולפי החוק ראש הממשלה לא צריך להתפטר בתהליך של שימוע. שלישית, השימוע הרי לא מסתיים עד שלא שומעים את הצד שלי לכן לא הגיוני לפתוח בתהליך של שימוע עד הבחירות אם אתה לא יכול לסיים אותו עד הבחירות”.
“לא פוליטיקאית כזו או אחרת תקבע – אלא אזרחי ישראל. מאז שנבחרתי הסבירו לי שזו הקדנציה האחרונה שלי”, הוסיף. “מי שקובע את זה זה אזרחי ישראל והם חושבים אחרת פעם אחר פעם. אני חושב שהם יודעים שמדינת ישראל בתוך מערבולות בינלאומיות כבירות ואנחנו מנווטים את הידינה בצורה מוצלחת משגשגת ומעצימה”.
.

״אני סומך על האמת והצדק, בתהליך המשפט לא צריך להיות מוכרע על ידי תהליכים משפטיים חלקיים אלא על ידי הציבור. במדינת שישראל קובעים מי יהיה בשלטון בקלפי לא בתהליכים משפטיים. מה קורה אם מדיחים ראש ממשלה על סמך שימוע ואחר כך מסתבר בשימוע שסוגרים את התיק? זה אבסורד. זו התערבות בוטה בדמוקרטיה. אבל זה לא עניין משפטי, אלא של שכל ישר. אין לי אפשרות להשפיע על זה אני. יכול להשפיע רק על מי שהולך לקלפי”.

 

עניין מרכזי