בכיר לשעבר: מפלגת העבודה בגסיסה. לבני: גבאי אינו תחליף לביבי

גבאי הופעל על ידי יחימוביץ׳ במטרה לגרש את ציפי לבני. זה נעשה באופן מביש ומחפיר. באותו היום ממש היא כבר קיבלה את מה שייחלה לו מיום שהצליחה להעיף את הרצוג: לקבל את תואר יושבת ראש האופוזיציה.

 

תארו לעצמכם את מקים המפלגה והמדינה, דוד בן גוריון אומר את המשפט הבא: ״רק חרא אכלתי ממנה. לא אמרה עלי מילה טובה״. זה מה שאמר גבאי בהמשך הישיבה בניסיון נואל להצדיק את המהלך המשפיל שהוביל. על נימוס מינימלי ואנושיות הוא לא שמע. לא הוא ולא המפעילה שלו בתיאטרון הבובות האבסורדי המתמוטט.

 

שלי כשלה כיושבת ראש העבודה וסולקה מתפקידה בבושת פנים. מאז היא שולטת במפלגה כמי שמנהלת תיאטרון בובות: לבובה הנוכחית שלה קוראים אבי גבאי. מי שחשב שגבאי יצא ״גבר, גבר״ במהלך המכוער כלפי לבני לא לוקח בחשבון שאת המהלך המכוער בהיסטוריה של הפוליטיקה הישראלית טוותה יחימוביץ׳. והפראייר, גבאי, נפל בפח. עכשיו כולם יורדים עליו והיא חוגגת עם התפקיד היוקרתי החדש.

 

מי שדייק בהגדרתו את המצב במפלגת העבודה היה הבוקר אופיר פינס, בעבר מבחירי המפלגה שכיהן כשר בממשלה. לדבריו, ״המפלגה בגסיסה. לראשונה מפלגת העבודה נמצאת במצב של סכנה קיומית״.

 

 

ואכן, הטריק המכוער נעשה בנכלוליות בלתי הוגנת להחריד. נאמני העבודה, ואפילו המפאיניקים בבתי האבות לא יסלחו. מפלגת העבודה אבודה, והיא נדונה להיות מפלגת נישה עם מספר מנדטים חד ספרתי בנוסח מרצ. לעולם לא יותר.

 

ביום שאחרי אמרה לבני בראיון לגלצ כי גבאי הוא באמת מנהיג ובוודאי לא אחד שיכול להתמודד מול נתניהו: ״מנהיגות משיגים כשיש עמדה ואומרים אותה גם אם אינה פופולרית ולא כשמשיגים תמונה ומשפילים פומבית את מי שנמצא שם. מי שראה את האירוע אתמול, הבין שאין מועמד”.

 

עניין מרכזי