ביקורת על איומי אנשי ביבי לארגן הפגנת מיליונים נגד העמדתו לדין פלילי

ישראל מידרדרת לאנרכיה, כך לפחות מאיים נתניהו על מערכת החוק במהלך של ייאוש ועל מנת להחדיר בציבור חרדות שימנעו את העמדתו לדין בחשד לעבירות פליליות חמורות.

 

בסוף השבוע נשלח חבר כנסת מעושי דברו של ביבי לאיים שהפגנות של מיליונים שייצאו לרחובות אם יוחלט להגיש כתב אישום נגד ביבי. פרקליט המדינה שי ניצן הגיב על כך בחומרה:

“גם הממשלה כפופה לחוק. אני שומע דיבורים. האמירה שאם יוחליט להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה, מיליונים ייצאו לרחובות ולא יקבלו את הדבר הזה, היא דבר סופר בעייתי”.

 

“אני יודע שזה כבר נשמע שחוק, אבל גן, גם הממשלה כפופה לחוק, לא לפעמים. יש אנשים שמדברים, לא כולם, אבל לפעמים אני שומע דיבורים. אתמול היועמ”ש הזכיר שאם יחליט להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה, מיליונים ייצאו לרחובות ולא יקבלו את הדבר הזה. זה דבר שצריך לחשוב עליו, זה דבר סופר בעייתי”.

 

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, רז ניזרי כינה את האמירה של ח”כ דוד אמסלם “דבר מסוכן ביותר”. קודם לכן אמר היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כל איומי אמסלם כי “קיימות אמירות חסרות אחריות, למשל שמיליוני אנשים לא יקבלו החלטה כזו או אחרת. אין ביניהן לבין האמת ולא כלום, והן חסרות אחריות למדינה ולעם שלנו”.

 

לדברי פרקליט המדינה שי ניצן אנשי שרים אינם מבינים שאינם יכולים לפעול בניגוד לחוק גם אם נבחרו בבחירות דמוקרטיות. “אם שר עושה דבר שלדעתנו הוא לא חוקי, תפקידנו להגיד לו ‘לא’. אין לכם מושג איזה עימותים מתפתחים, איזה אמוציות, כי באמת שרים לפעמים לא מבינים את הדבר הזה. הם אומרים ‘אנחנו באנו לשלוט, בשביל זה בחרו אותנו. איך אתם יכולים להגיד לנו שצעד כזה הוא לא טוב’. אבל זה התפקיד שלנו”.

 

מנדלבליט הדגיש כי ״אנו מודעים לכובד האחריות שמוטלת עלינו. אחריותנו לחתור לחקר האמת, לקבל החלטות צודקות נכונות וישרות בתיקי החקירה שכרגע מעסיקים את כולנו. אני אומר לכולם – רק הראיות ידברו, שום דבר אחר לא ידבר. נמשיך לעשות את זה במהירות האפשרית באופן סדור מבלי להתפשר על תוכן ועל איכות ההחלטה”.

 

עניין מרכזי