עמיר פרץ: לא נוער גבעות אלא נוער זוועות

הטרור היהודי בגדה הוא מסוכן ורצחני לא פחות מהטרור הפלסטיני. כשהשלטונות מנסים לקיים חקירה לגילוי הרוצחים ועוצרים חשודים שהם מתנחלים, מייד מתרחשת התנפלות איומה על כוחות הביטחון, על האכיפה ועל בתי המשפט.

 

עכשיו, עם התרת פרסום פרטים כלליים על החשדות המיוחסים לעצורים הגיב שר הביטחון לשעבר, חבר הכנסת עמיר פרץ בחומרה. הוא התייחס למעשים המיוחסים על פי החשד למתנחלים שכוללים גרימת מותה של פלסטינית חפה מפשע שנסעה עם בעלה על כביש סמוך לאחת ההתנחלויות. האישה שנרצחה היא אם ל-9 ילדים ומותה נגרם כשישבה לצד בעלה במכונית.

 

ח״כ עמיר פרץ: “טרור יהודי מסוכן לא פחות מטרור פלסטיני. אין מקום לפשרות בטיפול בנוער הזוועות: לא בחשודים ברצח פלסטינית ולא בתוקפי שוטרי מג״ב.

.

״כשבכירי הרבנים בימין בוחרים להתייצב מאחורי מחבלים יהודים שחשודים ברצח אמא ל-9 ילדים, זו פשיטת רגל מוסרית של כל מחנה הימין גם אם יהיה ימין חדש”.

.

פרץ ציין עוד כי “כל עוד ראשי מפלגות הימין לא מתנערים מרבנים שמנסים לסייע לנערים אלה, הם מכשירים את אירוע הזוועה הבא. רבנים אלה, מכובדים ככל שיהיו, מאבדים את הזכות המוסרית להנהיג את קהל מאמיניהם ובודאי את המדינה”.

 

יושבת ראש האופוזיציה, שלי יחימוביץ׳: ״אני מקווה שנתניהו, שעוסק בעצמו בהסתה נגד שלטון החוק, ימצא מעט יושרה לגנות בסלידה את מעשה הטרור הנתעב ואת הימין הקיצוני שמגונן עליו. ולא פחות, לגבות את השב”כ, אל מול שיבוש החקירה וההסתה המאורגנת נגדו, שעה שהוא שומר על בטחוננו. כל דקה של שתיקה היא שמן למדורה של שרשרת שפיכות דמים״.

.

ח״כ מיכאלי: ״אבנים של “נערי גבעות” רצחו פלסטינית ופצעו קשה לוחמת מג”ב. זה מחריד. וראש הממשלה שותק. שרת המשפטים שותקת. שר החינוך שותק. “הימין החדש” שותק. זה הימין הישן. הימין של עכשיו. ממשלה שלמה ששותקת שתיקה שכמוה כהסכמה. הבטן ממש כואבת״.

.

עניין מרכזי