החל משפטו השערורייתי של קווין ספייסי

קווין ספייסי מבכירי שחקני הקולנוע והטלוויזיה בעולם הואשם רשמית בבית משפט אמריקני בתקיפה מינית של צעיר בבר לפני כשנתיים. המתלונן הוא בנו של מגיש טלוויזיה אמריקני והפרשה הזו היא הראשונה בעניינו המגיעה לבית משפט לאחר סידרה ארוכה של טענות שפורסמו נגדו על רקע הטרדות מיניות של גברים צעירים.

 

ספייסי בן ה-59 הגיע במטוסו הפרטי ובפקודת יחצניו נכנס לאולם המשפט כשעל פניו מרוח חצי חיוך. לשאלת השופט האם הוא מודה בהאשמות נגדו, השיב כי הוא כופר בהן והמשך משפטו נדחה כשבינתיים הוא משוחרר בתנאים מגבילים.

 

על קווין ספייסי נאסר להתקרב או ליצור קשר עם המתלונן או מי מקרוביו ובני משפחתו. כמו כן הוצא צו האוסר על המתלונן למחוק את נתוני הטלפון הסלולרי שלו מזמן האירוע ולמשך שלושה חודשים לאחריו. המשך משפטו נדחה לחודש מארס ואז הורשה שלא להגיע לאולם הדיונים. עם זאת הוא חויב להיות זמין טלפונית בעת קיום הדיון למקרה שיעורר הצורך ליצור עימו קשר.

 

התלונות האחרות נגד ספייסי לא יגיעו לאולם בית המשפט בשל התיישנות. אם יורשע הוא צפוי לעונש מאסר שעלול להגיע לעשר שנים. בשל ההאשמות נגדו הוחרם ספייסי ולמעשה גמר את הקריירה. עד כדי כך שנמחק מהעונה האחרונה של בית הקלפים, זו סדרת הטלוויזיה שבה כיכב כפוליטיקאי רב תככים שהגיע לנשיאות ארצות הברית. ההפקה נאלצה להרוג אותו בתסקיט ובמקומו כיכה מי שהיתה אשתו בסדרה טהפכה בטלוויזיה לפחות לנשיאת ארצות הברית.

 

עניין מרכזי