המחבל שהרג שני חיילים נלכד בכפר הסמוך לביתו

כוחות הביטחון הצליחו ללכוד הלילה את המחבל שביצע את פיגוע הירי לעבר עמדת חיילים בכביש בגדה ליד ההתנחלות גבעת אסף. אימו של אחד החיילים שנהרג הלינה על כך שהמחבל נתפס בחיים ולא חוסל.

 

משירות הביטחון הכללי נמסר כי בשיתוף כוחות ימ”מ של המשטרה וכוחות צה”ל, נעצר עאצם ברגותי, שהיה שותף לביצוע פיגוע ירי בטרמפיאדה בעופרה יחד עם אחיו צאלח ברגותי, אשר נהרג במהלך ניסיון מעצרו בחודש שעבר. בפיגועים אלו נהרגו שני חיילי צה”ל ונפצעה צעירה שהיתה במקום.

 

המעצר בוצע בכפר אבו שחידם הסמוך למקום מגוריו, שם הסתתר בבית אחד מסייעניו. השב״כ טוען כי בימים האחרונים עסק המחבל בהכנות לביצוע פיגועים נוספים. במהלך מעצרו נתפסו רובה מסוג קלצ’ניקוב, תחמושת ואמצעים לראיית לילה.

 

המעצר הלילה שבוצע על ידי לוחמי שב״כ וימ״מ הוא שיאו של מאמץ מודיעיני ומבצעי שהחל מיד לאחר הפיגוע, במהלכו, הפעיל שב״כ וצה״ל יכולות מודיעיניות, מבצעיות וטכנולוגיות שונות לצורך איתור המפגע, כולל מעצר של עשרות פעילים וסייענים מקרב תשתיות החמאס בגזרת בנימין.

מפקד הימ”מ נצ”מ נ’: “לא היה לנו ספק שאנו נגיע אל עאצם ברגותי ונביא למעצרו. שיתוף הפעולה של הימ”מ עם גורמי הביטחון השונים לרבות שירות הביטחון הכללי הוא זה שמביא פעם אחר פעם להצלחות מבצעיות מרשימות והוא זה שימשיך להבטיח שאף מרצח שפל לא יחמוק מהזרוע הארוכה של הימ”מ.”

 

עניין מרכזי