רוסיה מכחישה התערבות פסולה בבחירות במטרה לסייע לנתניהו לנצח

ראש השב״כ ארגמן אמר היום: ״מדינה זרה מתכוונת להתערב בבחירות בישראל. אני לא יודע לטובת מי ולרעת מי – אבל תהיה התערבות ואני יודע על מה אני מדבר״. ארגמן יודע ואומר מעט מאוד. הוא יודע היטב שהמטרה העיקרית והמרכזית של גורמים זרים היא סיוע להשאיר את מתניהו בכל מחיר בשלטון ומתוך אינטרסים אגואיסטיים צרופים.

.

לגורמי ביטחון בחו״ל ידיעות ודאיות על כך שגורם זר משמעותי מתכנן התערבות בוטה במערכת הבחירות בישראל במטרה לסייע לנתניהו. רוסיה הכלישה שהיא פועלת בתחום זה בישראל ״או בכל מקום אחר בעולם״.

.

בישראל זיהו פעילות רוסית מוגברת ברשתות החברתיות מאז ההחלטה על הקדמת הבחירות. ברשות הסייבר אומרים כי בשל מלחמות הסייבר הגוברות בישראל תימשך שיטת ההצבעה באמצעות פתקים ולא ברשת האינטרנט.

.

ההתערבות תכלול פייק ניוז, מערכת השמצות, פעילות פסיכולוגית פסולה והטיית דעת הקהל נגד יריבים אפשריים של נתניהו. הפעילות כבר החלה בהפצת השקרים על אשתו של בני גנץ. 

.

בשב״כ אומרים שקיימת יכולת ישראלית להתמודד עם נסיונות כאלה להטות את תוצאות הבחירות בישראל.

.

ובינתיים בארצות הברית פורסם מחקר החושף כי דונאלד טראמפ הפיץ עד היום לא פחות מ-7,649 שקרים, המצאות, נתונים בדויים, השמצות וציוצי סרק לרבות פייק ניוז שהפיץ במהלך נאומיו הפומביים והופעותיו הפומביות.

עניין מרכזי