דרישה לחקור אם נתניהו לא שיבש חקירה באיומיו כלפי החוקרים

התנועה לאיכות השלטון מבקשת לנקוט הליכים נגד בנימין נתניהו בעקבות נאום ההפחדה וההסתה שיזם וביצע ביום שני בערב מביתו בירושלים.

 

במכתב ששוגר ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט מתבקש הנמען לא לעבור לסדר היום בעקבות תעלולי ראש הממשלה. בפנייה נטען: “דבריו של רה”מ נועדו להפחיד את החוקרים ואת אנשי הפרקליטות, וחמור מכך את עדי המדינה – עד כדי השפעה אסורה על מתן עדותם. רה”מ עשה זאת תוך ניצול מעמדו ותוך שהוא זורע בהלה רבה בקרב הציבור הישראלי שעצר נשימתו משך שעות ארוכות עד שהתבררה ‘הדרמטיות’ בהודעתו” נמסר בהודעת התנועה לאיכות השלטון.

.

“בשעה 20:00, התיישבו מיליוני אזרחים מול המרקעים על מנת לצפות ב”הודעה דרמטית” של רה”מ נתניהו. בשל הודעה זו, דחו ארבעת הערוצים המרכזיים את שידורי מהדורת החדשות, ועברו בשידור ישיר אל מעון ראש הממשלה. עם תחילת השידור התברר כי רה”מ בנימין נתניהו עשה שימוש בכוחו ובמעמדו על מנת להעניק זמן במה לחשוד בנימין נתניהו, בשעת צפיית שיא ובכל הערוצים – על מנת לתקוף בצורה מבישה את רשויות אכיפת החוק, את החוקרים ואת ההליך המשפטי.

״תקיפה מכוערת זו היא רק נדבך נוסף בשורה של השתלחויות ואמירות מקוממות של ראש הממשלה ושל שליחיו בתקשורת בעת האחרונה, שעולות לטעמנו עד כדי הסתה של ממש נגד היועמ”ש וגורמים בפרקליטות המדינה. מוקדם יותר השבוע אף פנתה התנועה בעניין למ”מ מקום המפכ”ל ניצב מוטי כהן, בבקשה כי יורה על פתיחה בחקירה.”

“אך הנאום הזה עשה דבר נוסף. נתניהו ניצל את דבריו הפומביים על מנת לנהל שיח פומבי עם עדי המדינה – לתקוף אותם ולערער את אמינותם בעיני הציבור, וכן לחשוף שמות של עדים ומהלכי חקירה שבוצעו וטרם פורסמו. בכך חיבל נתניהו במכוון בהליכי החקירה כנגדו, מתוך מטרה ברורה לפגוע בהליך המשפטי ולהקשות על רשויות אכיפת החוק לבצע מלאכתן כראוי.

״דבריו נתניהו נועדו לזרות פחד על החוקרים ואנשי הפרקליטות, וחמור מכך – על עדי המדינה עד כדי השפעה אסורה על מתן עדותם. רה”מ עשה זאת תוך ניצול מעמדו ותוך שהוא זורע בהלה רבה בקרב הציבור הישראלי שעצר נשימתו משך שעות ארוכות עד אשר התבררה “הדרמטיות” הרבה בהודעתו.”

התנעה מבקשת לבחון האם נתניהו לא עבר במעשיו לכאורה עבירות של שיבוש הליכים.

 

עניין מרכזי