הסינים אוספים מידע מקיף על הישראלים

גורמי ביטחון מודאגים מכניסה מאסיבית של סין לכלכלה הישראלית באופן החושף בפני השלטונות הסיניים מידע רגיש ומקיף על ישראל, על אזרחיה, על כלכתה ועל מבנה החברה וההתנהלות הביטחונית לרבות נוהלי ההתגננות נגד מתקפות סייבר זר.

 

האמריקנים נוקטים צעדים מעשיים נגד החדירה הסינית ובישראל נאסר למכור את חברת הביטוח הפניקס למשקיעים סיניים בשל המידע האדיר והרגיש האצור בחברה. ראש השב״כ ארגמן אמר כי ריבוי העסקים הסיניים בארץ משמעותם ידע שהסינים אוספים לא רק על התושבים ואלא גם נתונים סודיים של הממשלה, העלול להוות סכנה לביטחון המדינה.

 

בכינוס סגור הזהיר ארגמן ממגמת החדירה הסינית באמצעות ביצוע פרוייקטים גדולים בנמל חיפה בבניית הרכבת הקלה ועוד. למרות שמדובר לכאורה בחברות אזרחיות, הרי שברור כי נוכח מבני השלטוני הצנטרליסטי בסין אין למעשה הפרדה בין השלטונות לחברות פרטיות וכל פרט המצוי באיזשהו מקום הוא בראש ובראשונה רכוש השלטון הרשאי לגשת אליו ולעשות בו כראות עיניו.

 

ארגמן הזהיר: “ההשפעה הסינית בישראל מסוכנת במיוחד בכל הקשור לתשתיות אסטרטגיות וחברות גדולות במשק. יש פיגור של החוק בישראל לעומת הצרכים הביטחוניים, מבחינת פיקוח על השקעות של מדינות זרות. זה עלול להיות מסוכן. צריך חקיקה”.  

 

ראש השב״כ עורר סערה כשדיבר על מעורבות ודאית של מדינה זרה בניסיון להטות את הבחירות הקרובות בישראל. הוא לא התכוון לסין ושם המדינה שציין נאסר לפרסום בהוראת נתניהו שכפית על ידי הצנזורה.

 

רוסיה מסרה שאינה מתערבת בבחירות בישראל או בכל מקום אחר מה שעורר צחוק גדול הן משום חוות הענק שמפעיל פוטין כדי להשפיע על אזרחים בדרכים עקלקות. פוטין היה זה שהכתיר את טראמפ לנשיא ארצות הברית, דבר שפורסם לראשונה ובלעדית כאן ב״עניין מרכזי״ הרבה לפני הבחירות בארצות הברית.

 

אגב, הליכוד היא המפלגה היחידה המתנגדת לחוק בכנסת נגד פעילות של גניבת קולות באמצעות בוטים, חשבונות מזוייפים, הפצת פייק ניוז מותאמים לאזרח התמיד וכדומה. נתניהו עדיין משוכנע שבכוחו לגנוב את הבחירות באמצעים פסולים.

 

עניין מרכזי