מבחן הכוח של אבי גבאי בוועידת העבודה

ועידת מפלגת העבודה מתקיימת היום. היושב ראש אבי גבאי מבקש להעביר בהצבעה גלויה שיריון אישי שלו של מועמדים וכן לזכות באהדה ובתמיכה שיסייעו למפלגה לצאת לקמפיין חדורת קרב בניסיון לשנות את המצב העגום של העבודה בסקרים. גבאי מבקש לאשר לו למנות את המועמדים שלו במקומות 2, 10 ו-16 ברשימה, זאת כשבסקרים מקבלת העבודה מספר חד ספרתי של מנדטים. בנוסף, ישוריין המקום ה-11 למזכ״ל המפלגה.

 

לקראת הוועידה התחייב גבאי כי לא יצטרף לקואליציה בראשות בנימין נתניהו נוכח החשדות המיוחסים לו אך לא שלל שותפות עם הליכוד. בהודעת גבאי נאמר כי “רק אבי גבאי מתחייב לשינוי בישראל. רק אבי גבאי מתחייב לא לשבת בממשלת נתניהו. אבי גבאי מתחייב להחזיר את ישראל למסלול של ביטחון, חתירה לשלום וכלכלה צודקת. אבי גבאי יוביל קואליציה אמיתית של שינוי בישראל”.

 

מתנגדי שינוי התקנון שינסה להעביר גבאי הפיצו כרוז שבו נאמר: ״הכוונה היא לקיים הליך דמוקרטי מכובד וענייני. אין כוונה לתקוף באופן אישי את היו״ר, אין מקום להתלהמות, שריקות בוז, ואין מקום לבלגן, רק נרים את ידינו להתנגדות כאשר יכריזו ״מי מתנגד״. חשוב שכולנו נבוא ונהיה שותפים למפגן דמוקרטי מופתי- דמוקרטיה כהלכתה. זה קריטי וזה חשוב”.

 

אטרקציה תהיה בוועידה שתתקיים בגני התערוכה בתל אביב שלי יחימוביץ׳ שאושפזה אתמול, נבדקה, טופלה ושחררה לאחר שחשה ברע.

 

עניין מרכזי