ניצחון לגבאי אבל הפסד למפלגת העבודה

הציניקנים יגידו שזו היתה הלווייה עליזה מהסוג המתקיים בסמטאות ניו אורלינס בדרך לקבר. מפלגת העבודה התפגרה ביום חמישי בלילה סופית והיא היחידה שעוד לא יודעת שהיא גווייה מהלכת.

 

זו היתה ועידה מדהימה עבור המפאיניקים הוותיקים ולשרידי תומכיה, המועטים על פי הסקרים, של מפלגת העבודה. במקום להתאחד ולנסות להשתקם, העבודה שגירשה את ציפי לבני וירדה ל-8 מנדטים בסקרים התעסקה בעיקר בלכלוכים ובהשמצות מכוערות.

 

בסופו של הלכלוך הגדול שנחשף בגני התערוכה בתל אביב העביר אבי גבאי כל מה שרצה ואפילו תיפקד היטב נוכח שרירות הבוז והדרישה להדיחו אבל השאלה מה ייצא מכל זה בקלפי נותרת בסימן שאלה גדול. זה נראה היה לפחות כדמדומי שקיעתה של המפלגה שהקימה את המדינה.

 

גבאי אמר: ״זה בסדר שיש כאלה שקוראים קריאות ושורקים, הם לא יעצרו אותנו בדרך לניצחון”, אמר גבאי. היו”ר פנה ליאיר לפיד ובני גנץ: “ראיתם השבוע את מופע האימים של ראש הממשלה. במדינה נורמלית ראש הממשלה לא תוקף את רשויות החוק. אני אומר לשניכם – אתם לא יכולים להזדעזע מההתקפות של נתניהו ואז לרוץ ולהצטרף לקואליציה שלו. אנחנו מתחייבים לשינוי במדינה ישראל ואני קורא להם להצטרף לקואליציה של שינוי. התחייבו לא לשבת בממשלת נתניהו”.

.

“בשלושת החודשים הקרובים כולם יראו אותנו עושים הכול כדי להחזיר את המדינה שלנו לדרך הנכונה. נשים את חזן, רגב וסמוטריץ על ספסל האופוזיציה וננהל את המדינה עבור כל התושבים ולא רק עבור האליטה הימנית ששולטת בנו היום”. דיבור נאה בתפאורה מגעילה.

 

עניין מרכזי