מחסן עם ציוד איראני הופצץ ליד דמשק

עוד הפצצת נדל״ן המיוחסת לישראל בוצעה על מחסן צבאי בסוריה והמטרה היא בעיקר פוליטית במסגרת תעמולת הבחירות: להראות אקטיביזם מזוייף מצד השליט מרחוב בלפור. מישהו קונה את הבלוף? בהחלט. אלה שגם אפשר למכור להם את הלוקש שביקור בצ׳אד הנידחת יש לו איזשהי משמעות אמיתית עבור ישראל בזירה הבינלאומית.

 

סוריה מסרה כי לפני חצות בין שישי לשבת הופצץ מחסן המשמש את האיראנים סמוך לנמל התעופה של דמשק. הטילים שוגרו מן האוויר וחדרו לשטח הסורי מתחום דמשק. כלומר הירי בוצע מעל לים התיכון.

 

סוכנות הידיעות הרשמית סאנ”א דיווחה מדמשק כי נורו 8 טילים לכיוון המטרה. בדיווח נטען: “מערכות ההגנה האווירית של צבא סוריה פעלו נגד כמה מטרות והפילו חלק מהן”.

 

בפירוט ההודעה הסורית מואשמת ישראל מפורשות: “באזור השעה 23:15 מטוסי קרב ישראלים שהגיעו מאצבע הגליל תקפו באמצעות טילים את אזור דמשק. אמצעי ההגנה שלנו פעלו באופן מיידי נגד את הטילים והפילו את רובם. כתוצאה מהתקיפה נפגע אחד המחסנים בשדה התעופה של דמשק”. עם זאת, לא הופרעה התעבורה האווירית האזרחית.

מקור סורי אופוזיציוני מסר כי ההפצצה יועדה נגד מחסני טילים ששייכים לחיזבאללה באזור אל-כיסווה, ונגד שדה התעופה בדמשק. החיזבאללה דיווח כי בעת ההפצצה חדרו מטוסי קרב ישראליים לתחום דרום לבנון.

 

בישראל ימתינו מן הסתם לצאת השבת כדי להתהדר בעוד הפצצת נדל״ן קטנה שתכליתה לדעת גורמים ישראליים ״יותר פוליטי פנימי לרגל הבחירות מאשר צבאי מבצעי של ממש״.

 

עניין מרכזי